Przedszkolaki z Rozmierki mają nowe sale do zabaw i nauki. Cała inwestycja kosztowała milion złotych

  • 25.11.2021, 08:24
  • JG
Przedszkolaki z Rozmierki mają nowe sale do zabaw i nauki. Cała inwestycja… Maluchy bawią się w całkowicie nowych salach
Od kilkunastu dni przedszkolaki uczęszczające do przedszkola w Rozmierce mają do dyspozycji nowe pomieszczenia. Pod koniec lipca w budynku miejscowego Zespołu Placówek Oświatowych rozpoczęły się prace związane z przebudową i zmianą sposobu użytkowania paru pomieszczeń. Inwestycja była konieczna, ponieważ jakiś czas temu przedszkole mieszczące się przy ul. Strzeleckiej zostało wyłączone z użytkowania ze względu na zły stan techniczny.

- Przedszkole w Rozmierce kosztowało ok. 1 mln. zł i chcielibyśmy bardzo, żeby wszystkie szkoły i przedszkola w naszej gminie tak wyglądały. Ale też wiemy, że bez optymalizacji kosztów kształcenia na obszarach wiejskich po prostu nie stać nas na kolejne takie inwestycje - mówi Marzenna Staroszczyk, dyrektor Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek w Strzelcach Opolskich.

Wykonawcą prac w Rozmierce było Centrum Instalacyjno-Grzewcze ROLF.

- Firma była bardzo rzetelna. W sierpniu, kiedy trzeba było wykonać najgłośniejsze i najtrudniejsze roboty, pracownicy byli u nas od rana do wieczora. Później we wrześniu, kiedy dzieci wróciły do szkoły, było już cicho i nic nam nie przeszkadzało - mówi Irena Pachołek, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Rozmierce.

Choć czasami były problemy z materiałami budowlanymi, firma skończyła prace zgodnie z planem. Później trzeba było jeszcze czekać na odbiory straży i sanepidu.

- Po dwudziestym października weszliśmy do przedszkola. Teraz mamy dwie piękne sale, zaplecze kuchenne i gospodarcze, nowe dywany, meble. Przedszkole jest nowoczesne i śmiało mogę powiedzieć, że również luksusowe, w porównaniu do poprzedniego miejsca - dodaje dyrektor szkoły.

Przedszkolaki mają osobne wejście z tyłu budynku, a niepełnosprawni mogą skorzystać z windy. Rodzice, kiedy przywożą dzieci do przedszkola nie muszą parkować samochodów wzdłuż drogi, ponieważ przy budynku powstał również parking.

Obecnie do przedszkola uczęszcza 39 dzieci, ale od stycznia dojdą kolejne.

- Mamy już chętnych 5 maluszków, które w 2022 rocznikowo będą już trzylatkami, więc możemy je przyjąć w styczniu - mówi Irena Pachołek.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe