Kiedy zebra na Stawowej w Strzelcach Opolskich?

  • 23.11.2021, 08:24
  • JG
Kiedy zebra na Stawowej w Strzelcach Opolskich? Oznakowanie pionowe jest, a zebry na drodze brak
Od kilku dni odbieramy telefony od mieszkańców, którzy dopytują o remont ulicy Stawowej w Strzelcach Opolskich.

- Robią drogę od wiaduktu, a przy Biedronce zostało jakieś 200 metrów z dziurami. Dlaczego od razu nie zrobili całego odcinka? - dopytuje jedna ze strzelczanek.

- Droga remontowana, a pasów nie ma. Czy w ogóle planują je namalować? Przecież teraz żaden samochód nie chce się tam zatrzymać, żeby przepuścić pieszych - denerwuje się nasz Czytelnik.

Ulica Stawowa leży w ciągu drogi wojewódzkiej nr 426, dlatego spytaliśmy o inwestycję Arkadiusz Branickiego, rzecznika Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

- Dzięki dodatkowym środkom z zarządu województwa zamiast napraw punktowych- jak robiliśmy to w ubiegłych latach - wymieniliśmy nawierzchnię na całej szerokości ulicy Stawowej. W czwartek, 18 listopada, wykonawca uzupełnił jeszcze pozostały odcinek do ul. Krakowskiej. Tam gdzie było to możliwe malowanie oznakowania zostało już wykonane, pozostałe (w tym przejście dla pieszych) zostanie wykonane w najszybszym możliwym terminie. Jest to uzależnione głównie od pogody. Zrobimy wszystko, aby do końca miesiąca wszystkie prace zostały zakończone - mówi Arkadiusz Branicki.

Całość prac kosztowała 130 tys. zł. Przy przejściu dla pieszych pojawiło się również ograniczenie prędkości do 40 km/h. Podobne ograniczenie obowiązuje również na wiadukcie.

JG

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe