W Staniszczach Wielkich też działa szkółka Miro

  • 22.11.2021, 13:44
  • JG
W Staniszczach Wielkich też działa szkółka Miro fot. archiwum prywatne
W Staniszczach Wielkich od 2017 roku działa szkółka piłkarska Miro, która prowadzi zajęcia dla chłopców i dziewczynek od 4. roku życia. Obecnie trenuje w niej ok. 40 małych piłkarzy, którzy są podzieleni na trzy grupy wiekowe: skrzaty (roczniki 2015-2017), żaki (roczniki 2012-2014) oraz orliki (2009-2011).

- W młodszych grupach bawimy się piłką i prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe. W starszych grupach treningi są już bardziej rozbudowane pod względem technicznym. Trenujemy również bramkarzy - mówi Rafał Bednarek, koordynator projektu Miro. 

Miro Deutsche Fußballschule Gross Stanisch uczestniczy w wielu turniejach orgaznizowanych przez Opolski Związek Piłki Nożnej, a także w meczach towarzyskich. Trzy lata z rzędu, czyli w 2019, 2020 i 2021 roku staniszczańskie grupy żaków i skrzatów zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach w turniejach Miro.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. W okresie wiosenno-letnim prowadzone są na boisku trawiastym, a jesienią i zimą na hali sportowej w Kolonowskiem. Zajęcia są płatne, ale np. drugie dziecko w szkółce płaci tylko 50%. 

- Każdy z naszych zawodników ma oficjalny strój sportowy, dysponujemy też profesjonalnym sprzętem. Żeby jeszcze bardziej zachęcić dzieci do wstąpienia w szeregi Miro, organizujemy również wyjazdy za granicę np. byliśmy na meczu Bayern Monachium. Staramy się zachęcić wszystkie maluchy do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne - mówi Rafał Bednarek.

Do szkółki mogą należeć zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, nawet spoza gminy Kolonowskie. Zapisy uzupełniające trwają cały rok, wystarczy zadzwonić pod numer 609959565 i dopytać o szczegóły. 

Treningi prowadzą trenerzy, którzy również byli kiedyś piłkarzami. To Olivier Kasperczyk, były gracz m.in. Borussi Dortmund i TSC Eintracht Dortmund. Po kontuzji zakończył karierę piłkarską i wrócił do Polski. Drugim trenerem jest Artur Czichos, który od wielu lat trenuje grupy młodzieżowe i jest nauczycielem wychowania fizycznego. 

JG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe