W miejskiej bibliotece w Strzelcach Opolskich pojawiły się kolejne nowości

  • 22.11.2021, 09:47
  • JG
W miejskiej bibliotece w Strzelcach Opolskich pojawiły się kolejne nowości… fot. Izabela Spałek, SOK
W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Opolskich wiele się dzieje. Placówka realizuje obecnie cztery projekty: "Biblioteka - moje i twoje miejsce", "Kresy - ocalić od zapomnienia. Wspomnienia sercem pisane", projekt dotyczący zakupu nowych książek oraz Program Rozwoju Bibliotek. 

Od pewnego czasu biblioteka ma niezłą gratkę dla swoich czytelników - to darmowy dostęp do Legimi, czyli platformy, na której znajduje się ponad 65 tys. woluminów w formie ebooków.

- Na początku miesiąca generujemy kody dla naszych czytelników, którzy mogą się po nie zgłaszać do naszej czytelni. Dzięki temu przez miesiąc mogą za darmo korzystać z Legimi. Liczba kodów jest ograniczona, dlatego bardzo szybko się rozchodzą. Co ważne nie wydajemy ich na filiach - mówi Daria Szeliga z MiGBP. - Dodatkową korzyścią posiadania kodu jest to, że jednocześnie można z niego korzystać na dwóch urządzeniach, czyli np. mąż może podzielić się z nim z żoną. Legimi działa na smartfonach i na tabletach - dodaje. 

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z kodu, ale nie jest czytelnikiem biblioteki, najpierw musi się do niej zapisać. Co istotne, panie z MiGBP mają wgląd do tego, czy dana osoba korzysta z czytelniczej platformy. Jeżeli okaże się, że ktoś wziął kod, a nie będzie go wykorzystywał, wtedy dostanie na pewien czas blokadę.  

Dla miłośników papieru 

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna niedawno dostała 21 tys. zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowych książek. 

- W tym roku wyjątkowo długo czekałyśmy na informację, czy uda nam się dostać pieniądze. Teraz mamy bardzo mało czasu, żeby je wydać, ale takie terminy narzuca nam ministerstwo. U nas ciągle coś się dzieje, realizujemy cztery projekty jednocześnie, jesteśmy na rozmowach z tutorami lub warsztatach w ramach prowadzonych projektów. Robimy to przede wszystkim dla naszych czytelników, bo zależy nam na tym, żeby w jak najszerszym zakresie mogli korzystać z tego co oferuje biblioteka - mówi Daria Szeliga. 

MiGBP zaprasza również wszystkich czytelników i sympatyków czytania do włączenia się w akcję "Podaruj książkę naszej bibliotece".

- Zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi książkami, które później będą służyły naszym czytelnikom. Chętnie przyjmiemy wszystkie publikacje, ale nie mogą być zniszczone, ani też zdezaktualizowane w przypadku książek popularno-naukowych - mówi Daria Szeliga.

Książki można oddać zarówno w bibliotece przy ul. Marka Prawego, jak również w filiach na Osiedlu Piastów Śląskich w Strzelcach, Suchej, Kadłubie, Szymiszowie i Błotnicy Strzeleckiej. Dodatkowo MiGBP jest w stałym kontakcie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu i tam również można oddawać książki dla strzeleckich placówek. Może to być przydatne szczególnie dla naszych studentów, którzy uczą się w stolicy regionu i mają bliżej do WBP. 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe