Szczepionki przeciw COVID-19 – walczymy z fałszywymi informacjami #StopFakeNews

  • 18.11.2021, 15:16
  • Materiał Informacyjny
Szczepionki przeciw COVID-19 – walczymy z fałszywymi informacjami #StopFakeNews
Codziennie docierają do nas zmanipulowane i nieprawdziwe informacje na temat koronawirusa. - Chcemy z tym walczyć, dlatego kampania #SzczepimySię, ma na celu również walkę z fake newsami – podkreśla wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

W szumie informacyjnym czasem ciężko odróżnić prawdę od fałszu, dlatego warto sprawdzać zaufane źródła. Takim źródłem jest strona gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się sprawdzone informacje na temat szczepionki i Narodowego Programu Szczepień. Ważnym źródłem wiedzy jest także bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień, dostępna pod numerem 989. Rzetelnych informacji można szukać również na mediach społecznościowych Kancelarii Premiera oraz Ministerstwa Zdrowia. Dane z regionu opolskiego, na bieżąco publikowane są na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz na Facebook Sławomira Kłosowskiego, wojewody opolskiego.

Na stronie gov.pl/szczepimysie znajduje się specjalna zakładka, która dotyczy walki z fake newsami. Jest ona na bieżąco aktualizowana. Jeżeli znalazłeś niepokojące treści w Internecie, które mogą być nieprawdziwymi informacjami, zgłoś je za pomocą prostego formularza dostępnego na stronie. Wystarczy, że prześlesz link do miejsca, gdzie pojawiają się nieprawdzie informacje.

Najpopularniejszy fake news – szczepionka nie jest bezpieczna

Szczepionka jest bezpieczna. Zanim trafi na rynek, musi uzyskać pozwolenie na dopuszczenie do obrotu. W przypadku tej grupy produktów wymagania są niezwykle wyśrubowane. Rygorystyczne wymagania dotyczące badań skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek są większe niż w odniesieniu do innych produktów leczniczych. W przypadku szczepionki na COVID-19 skrócono terminy administracyjne. Ale te ułatwienia nie obniżają obowiązujących wymogów. Więcej informacji na ten i inne tematy znajdziesz w zakładce: Szczepionki przeciwko COVID-19. Walka z fałszywymi informacjami.

Kampania informacyjna #SzczepimySię

Trwa kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię, która jest szeroko komunikowana za pomocą wielu środków masowego przekazu. Do skorzystania ze szczepień zachęcamy w telewizji, radiu, Internecie oraz na ulicach miast w całym kraju. Wojewoda opolski wspólnie z TVP3 Opole stworzył specjalny spot, zachęcający do szczepień. Obok wojewody Sławomira Kłosowskiego, w wideo udział wzięła Natalia Zastępa , piosenkarka młodego pokolenia oraz siatkarz ZAKSY Aleksander Śliwka. – Do kampanii pro szczepiennej dołączają osoby znane i lubiane, z różnych środowisk i w różnym wieku. Wszyscy oni są już po szczepieniu i wiedzą, że tylko one mogą uchronić nas przed ostrym przebiegiem Covid-19 – podkreśla wojewoda Kłosowski.

Spot emitowany jest codziennie na antenie TVP3 Opole. Do zobaczenia jest również na profilu Facebook stacji oraz wojewody opolskiego.

Materiał Informacyjny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe