Honorowi obywatele na ściance ratusza. Gmina Strzelce stworzyła galerię zasłużonych

  • 19.11.2021, 12:24
  • JG
Honorowi obywatele na ściance ratusza. Gmina Strzelce stworzyła galerię… fot. Gmina Strzelce Opolskie Radna Irena Kaczmarek podczas odsłaniania „ścianki” z honorowymi obywatelami
Pod koniec września rada miejska przyznała Józefowi Izydorczykowi tytuł Honorowego Obywatela Strzelec Opolskich. Później podczas obrad głos zabrała radna Irena Kaczmarek. Przypomniała, że już jakiś czas temu sygnalizowała, żeby pokazać mieszkańcom wyróżnionych obywateli.

- Nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, kto jest honorowym obywatelem naszej gminy, a przecież o pamięć trzeba dbać. Te wyróżnione osoby to duma naszej gminy i powinniśmy się nimi chwalić. Na wrześniowej sesji postanowiłam złożyć oficjalny wniosek w sprawie zamontowania pamiątkowego tablo - mówi Irena Kaczmarek.

Tablice zostały zawieszone na pierwszym piętrze, tuż przy wejściu do sali narad rady miejskiej.

- Chciałam jednak żeby były zamontowane gdzieś na parterze, najlepiej wprost na ścianie przy wejściu na schody. Zależy mi na tym, żeby każdy, kto przyjdzie do urzędu mógł zobaczyć zdjęcia i przeczytać kilka zdań o honorowych obywatelach. Będę jeszcze wnioskować o zmianę, mam nadzieję, że uda się to zrobić - dodaje.

Gmina Strzelce tytuł honorowego obywatela nadała już 16 osobom. Są wśród nich m.in. Helmut Holtgrewe - dyrektor miasta Soest w latach 1975-1995, główny inicjator nawiązania stosunków partnerskich pomiędzy Soest a Strzelcami, Alfons Schnura - pasjonat ziemi strzeleckiej i wielki działacz, m.in. z jego inicjatywy odsłonięto na cmentarzu parafialnym w Strzelcach pamiątkową płytę nagrobkową poświęconą Andreasowi hr. Renard, ksiądz Wolfgang Jośko, wieloletni proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe