Świetlica ze sklepu. W Jaryszowie powstanie nowe miejsce spotkań

  • 19.11.2021, 08:24
  • PL
Świetlica ze sklepu. W Jaryszowie powstanie nowe miejsce spotkań Dawny sklep zmieni się w miejsce spotkań z prawdziwego zdarzenia

Jaryszów jest dużą miejscowością i wiele się tutaj dzieje. Mieszkańcy nie posiadają jednak miejsca, w którym mogliby się swobodnie spotykać. Gmina Ujazd, aby zapobiec tej sytuacji, zdecydowała się na zakup budynku byłego sklepu wiejskiego. Takie rozwiązanie pozwoli lokalnej społeczności na utworzenie własnego lokum.

- Mimo że w wiosce jest sala gimnastyczna i świetlica wiejska, to wciąż brakuje miejsca na organizację spotkań, czy uruchomienie terenowego klubu seniora - przyznaje burmistrz Hubert Ibrom. - W sali za każdym razem trzeba rozkładać stoły i ławki, a także dywan, żeby nie poniszczyć parkietu. Świetlica zaś jest małych rozmiarów i znajduje się na piętrze, gdzie nie ma windy, co utrudnia korzystanie z niej zwłaszcza seniorom - tłumaczy.

Nabyta nieruchomość przekształcona zostanie w miejsce spotkań. Powstanie tutaj świetlica dostosowana do sołeckich potrzeb z główną salą, kuchnią i toaletami. Do sklepu należy działka o powierzchni 12 arów. Wykorzystywana będzie ona do organizacji imprez wiejskich.

- Kupując obiekt z wszystkimi przyłączami, jak woda, kanalizacja prąd oraz ogrzewanie, dosyć łatwo można przystosować go pod miejsce spotkań. Stanowi on też powiększenie kompleksu klubu Błękitni Jaryszów, ponieważ już teraz pojawiło się więcej miejsc parkingowych oraz możliwości swobodnego korzystania z obu wejść na boisko - mówi burmistrz.

Wkład gminy w zadanie to zakup nieruchomości, koszt wyniósł 350 tys. zł. Remontowana będzie ona zaś w ramach środków pochodzących z funduszu sołeckiego oraz przy zaangażowaniu i pracy społeczników. Do tej pory odnowiono już dach obiektu, w najbliższych miesiącach działania będą postępować.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe