Plany się spełniły. W Ujeździe powołano Młodzieżową Radę Gminy

  • 12.11.2021, 12:24
  • PL
Plany się spełniły. W Ujeździe powołano Młodzieżową Radę Gminy Członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Ujazd z burmistrzem Hubertem Ibromem
Kilka miesięcy temu na naszych łamach pisaliśmy, że w gminie Ujazd zamierza się powołać Młodzieżową Radę Gminy. Plany się spełniły, a za młodymi radnymi jest już pierwsze posiedzenie. Spotkanie odbyło się w piątek, 5 listopada, w sali Urzędu Miejskiego w Ujeździe. Przypomnijmy, że radę tę utworzono w ramach projektu „Strategia: młodzieżowa Opolszczyzna”, którego celem jest rozwój polityki młodzieżowej i upowszechnienie idei samorządności wśród młodych ludzi poprzez zaangażowanie ich w życie publiczne oraz działania podejmowane przez samorząd. Dołączyć mógł do niej każdy chętny do 19. roku życia i posiadający status ucznia.

- To projekt, o którym myślałem od początku kadencji. Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej grup miało możliwość wpływania na losy gminy Ujazd, stąd od 2019 roku obok rady miejskiej działa gminna rada seniorów, a teraz rozpoczyna ją młodzieżowa rada. Chcieliśmy uruchomić ją już jakiś czas temu, ale na przeszkodzie stanęła nam pandemia koronawirusa - przyznaje burmistrz Hubert Ibrom.

Z końcem października zorganizowano wybory do MRG Ujazd. Zgodnie z wynikami tworzą ją uczniowie szkół podstawowych działających na terenie gminy Ujazd. W jej skład weszło 15 młodych radnych: Emilia Bartodziej, Nicole Bartodziej, Kamil Bednarek, Natalia Glinka, Malwina Graca, Anna Kauch, Melania Michalska, Dominika Muskała, Julia Olesz i Wojciech Piątek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe, Nikola Białas, Dawid Lebok, Natalia Płachetka i Paweł Proksza z PSP w Olszowej oraz Kinga Hajduk z PSP w Jaryszowie. Na pierwszym posiedzeniu wybrano przewodniczącą MRG Ujazd, została nią Dominika Muskała. Zastępować będzie ją Natalia Płachetka, a funkcję sekretarza pełnić będzie Emilia Bartodziej.

- Cieszymy się, że udało nam się dograć ten temat z paru względów. Po pierwsze zależy nam na silnym głosie młodzieży w sprawach dotyczących funkcjonowania gminy Ujazd, po drugie jest to niezwykła nauka samorządności nie tylko członków rady, ale również sam akt wyborczy, w którym wzięli udział młodzi, po trzecie stanowi to integrację młodzieży z prawie każdej miejscowości gminy, jak również różnych szkół - mówi burmistrz Hubert Ibrom.

Młodzi będą mogli wykazać się pomysłowością, przedstawiać propozycje i tworzyć razem wizję gminy. Życzymy powodzenia i zapału do działania!

 

PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe