PSZOK w Kolonowskiem. Mieszkańcy oddali już ponad 10 ton śmieci

  • 11.11.2021, 08:24
  • JG
PSZOK w Kolonowskiem. Mieszkańcy oddali już ponad 10 ton śmieci Do tych kontenerów można wyrzucać szkło, odpady wielkogabarytowe, opakowania z tworzyw sztucznych
Od nieco ponad miesiąca w Kolonowskiem działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Znajduje się on przy ulicy Zakładowej 1a. W październiku odwiedziło go ponad 150 mieszkańców.

- Frakcje, jakich pozbywano się najczęściej to: gruz (ponad 5 ton), odpady wielkogabarytowe (ponad 3 tony), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ok. 2,5 tony), opony (1 tona), opakowania po farbach (0,5 tony). Ponadto w PSZOK mieszkańcy chętnie pozbywają się nadmiaru odpadów biodegradowalnych (spod nieruchomości odbierane są wyłącznie z pojemnika) - mówi Anna Piróg-Nowak, inspektor ds. edukacji i kontaktu z mediami w Związku Międzygminnym „Czysty Region”.

PSZOK jest czynny trzy dni w tygodniu - w środy od 12.00 do 17.00, w piątki od 10.00 do 16.00 oraz w soboty od 9.00 do 16.00. Mieszkańcy nie mogą jednak oddać wszystkiego co chcą.

- Przypominamy, że PSZOK nie przyjmuje odpadów z działalności rolniczej czy gospodarczej. Na PSZOK-u nie zostaną przyjęte opony z traktorów, a także opony samochodowe z felgami czy pocięte. Nie przyjmujemy również części samochodowych, wełny mineralnej, styropianu budowlanego, papy, pokryć dachowych bitumicznych i wykonanych z tworzywa sztucznego. Takich odpadów należy pozbyć się zawierając indywidualną umowę z firmą odbierającą tego typu odpady - dodaje Anna Piróg-Nowak.

PSZOK w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami przyjmuje 4 szt. opon samochodowych i 300 kg odpadów budowlanych i rozbiórkowych na mieszkańca na rok (tj. gruz ceglany, betonowy, kafelki, płyty gips-karton, ceramika sanitarna). W razie dostarczenia do PSZOK odpadów powyżej określonego limitu, pobierane są dodatkowe opłaty za odbiór i zagospodarowanie za każdy kilogram odpadów ponad limit.

Czy byliście już na PSZOK w Kolonowskiem? Jesteście zadowoleni z tego, że mamy w gminie taki punkt, czy wręcz przeciwnie - macie zastrzeżenia do jego funkcjonowania? Piszcie na adres [email protected] lub dzwońcie pod nr 697 714 975, chętnie poznamy wasze opinie i doświadczenia.

 

JG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe