W Jemielnicy kierowcy mają ograniczoną widoczność przez wiszące na płocie reklamy

  • 10.11.2021, 12:24
  • KUB
W Jemielnicy kierowcy mają ograniczoną widoczność przez wiszące na płocie… Czytelnik przekazał nam zdjęcie skrzyżowania
Do redakcji „Strzelca Opolskiego” zatelefonowała Czytelniczka. Zwróciła uwagę, że na skrzyżowaniu w Jemielnicy jest utrudniona widoczność.

- Na styku ulic Starej i Nowej Kolonii trudno zobaczyć, czy nadjeżdżają samochody, ponieważ obok na płocie wiszą różne reklamy - mówi mieszkanka. - Czy nie da się ich zdjąć? - dopytuje.

Ten sam temat poruszył też inny Czytelnik, który przesłał nam zdjęcie wskazanego skrzyżowania.

- Nie wiadomo, czy coś jedzie od strony Centawy - stwierdził. - Kiedyś te plakaty tu nie wisiały. Chyba będziemy musieli się do nich przyzwyczaić.

Sprawę przekazaliśmy do Wydziału Dróg w starostwie powiatowym. Po tym, jak pracownicy wydziału rozeznali ją w terenie, z naszą redakcją skontaktował się Roland Weber. Jak stwierdził, plakaty są rozwieszone na płocie znajdującym się na prywatnej działce. Tam właściciel, zgodnie z prawem, może robić co chce. Nie ma przepisów, które umożliwiałyby podjęcie interwencji w takim przypadku. Zdaniem przedstawiciela Wydziału Dróg, widoczność na skrzyżowaniu ułatwia ustawione lustro, jest znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu”. Być może w dalszej przyszłości zostanie domalowany poziomy znak „stop”, ale obecnie nie ma takich planów. Jak zauważył urzędnik, niektóre ze znaków drogowych również stoją na prywatnej działce i prawdopodobnie trzeba będzie je przenieść.

Kierowcy powinni szczególnie uważać na tym skrzyżowaniu, by nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Mimo, że nie obowiązuje znak „stop”, to warto zachowywać się tak, jakby tam stał.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Unkel
Unkel 12.11.2021, 08:46
a ja myślę, że komuś przeszkadzała reklama o dzieciach i szczepieniach....
Inne reklamy wiszą tam już dwa lata i jakoś widoczność była dobra.
Jemielniczanin
Jemielniczanin 11.11.2021, 09:13
Teren prywatny, więc jemielnickim glonojadom nic do tego.
Smok
Smok 11.11.2021, 14:41
Glonojadom? Chodzi ci o tych z drugiego sortu czy tak ogólnie?
A pomijając to obraźliwe określenie, to glonojadom dużo do tego. Reklamy wpychają się w nasze życie nie szanując przy tym żadnych wartości i dobrze, że ktoś zwrócił na to uwagę. Może SO zrobiłoby sondę na stronie, czy glonojady są za takimi wszędobylskimi reklamami?
Smok
Smok 10.11.2021, 17:00
A przy okazji - naprawdę ktoś wierzy, że ustawienie znaku "Stop" poprawi widoczność zepsutą przez wiszące reklamy?

I czemu są one zakropkowane??? Należało napisać, i to wielkimi literami, że reklamy firmy XXX wiszące na tym skrzyżowaniu ograniczają widoczność i utrudniają przejazd. Obstawiam, że zadziałałoby bardzo szybko.
Smok
Smok 10.11.2021, 16:56
Nie, nie warto! Jeśli nie obowiązuje, to można się nie zatrzymywać. Nie ma takiej potrzeby. Wymowa tego typu argumentu sugeruje, że prawo jest złe, więc należy na nie patrzeć z perspektywy rzeczywistości i samodzielnie oceniać. Zupełnie na tej samem zasadzie ocenia się zasadność np. ograniczeń prędkości, które według subiektywnej oceny w danej sytuacji warto przestrzegać, albo nie. Nie idźmy w tym kierunku. Panie redaktorze, jeśli prawo jest złe, należy je poprawić, a nie mówić ludziom, żeby sami je oceniali i stosowali się do niego, albo nie. Jeśli na tym skrzyżowaniu warto się zatrzymać, to należy tam postawić taki znak.

Pozostałe