Na płocie i w rowie. Stłuczki na drogach powiatu strzeleckiego

  • 10.11.2021, 08:24
  • KUB
Na płocie i w rowie. Stłuczki na drogach powiatu strzeleckiego Oba auta biorące udział w kraksie obok targu potrzebują pilnej interwencji blacharza
Miniony tydzień nie należał niestety do najspokojniejszych na naszych drogach.

Plac targowy w Strzelcach Opolskich znany jest z tego, że niezwykle trudno znaleźć w jego pobliżu miejsce parkingowe i w dni handlowe trzeba bardzo uważać, by nie doprowadzić do stłuczki. Okazuje się jednak, że skrzyżowanie przy placu potrafi być niebezpieczne nawet, gdy jest on całkowicie pusty.

W środę, 3 listopada, doszło tu do poważnego wypadku, w którym uczestniczyły dwa pojazdy. Kilka minut przed godziną 8.00 prowadząca volkswagenem 29-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy chevroleta. Oba pojazdy zostały na tyle poważnie uszkodzone, że policja musiała zatrzymać dowody rejestracyjne. Sprawczyni wypadku została ukarana mandatem karnym. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Daleki od trzeźwości był za to kierowca TIR-a, który około godziny 6.00 w poniedziałek, 8 listopada, wjechał do przydrożnego rowu. Do zdarzenia doszło na 271 kilometrze autostrady A4 tuż przed zjazdem na Strzelce Opolskie od strony Góry św. Anny. Po skontrolowaniu kierowcy okazało się, że ma niemal promil alkoholu, co jest pięciokrotnym przekroczeniem dopuszczalnej w Polsce normy. Volvo, które prowadził, ważyło kilkanaście ton i równie dobrze jak w rów, mogło wjechać w inne samochody na drodze. Kierowcy grożą nawet 2 lata więzienia.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe