Kolejna edycja terenowego turnieju "Annogórski ekolog" już za nami

  • 05.11.2021, 12:24
  • UP
Kolejna edycja terenowego turnieju "Annogórski ekolog" już za nami I miejsce zdobyła drużyna z PSP im. Władysława Sikorskiego w Zdzieszowicach

Dziewiętnastego października na terenie Parku Krajobrazowego Góra św. Anny odbył się XV Terenowy Turniej Ekologiczny „Annogórski Ekolog”. To cykliczny konkurs terenowy sprawdzający wiedzę przyrodniczo-geograficzną uczniów oraz ich znajomość danego terenu. Cieszy się on dużym zainteresowaniem, zadania rozwiązywane są drużynowo przez trzyosobowe reprezentacje szkolne. Organizatorem turnieju są pracownicy parku.

Trasa tegorocznego konkursu biegła od Klubu Wiejskiego w Czarnocinie do Parku Miniatur Sakralnych w Olszowej (ok. 4,5 km). Na trasie zostały ustawione przystanki, na których uczestnicy zmagali się z różnymi zadaniami. Musieli m. in. wykazać się umiejętnością pracy z mapą, znajomością gatunków roślin runa leśnego i podszytu, ptaków, tropów zwierząt oraz drzew leśnych. Odbyło się również przyrodniczo-leśne koło fortuny.

- W turnieju udział wzięło 24 uczniów, reprezentujących 8 szkół podstawowych z gmin leżących na terenie naszego parku i w jego otulinie – mówią organizatorzy.

I miejsce zdobyła PSP im. Władysława Sikorskiego w Zdzieszowicach (49,5 pkt.; skład drużyny: Jan Chlondowski, Aldona Matuszak i Michał Warzocha, nauczyciel przygotowujący: Joanna Jabłońska). II miejsce wywalczyła PSP nr 2 im. Artura Gadzińskiego w Zdzieszowicach (47 pkt.; skład drużyny: Jasmine Singh, Aleksander Czerwiński i Liliana Bakalarz, nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Lipiec). Na miejscu trzecim znaleźli się uczniowie z PSP nr 1 im. Janusza Korczaka w Zdzieszowicach (45 pkt.; skład drużyny: Karol Zarankiewicz, Filip Magnuszewski i Marta Kwoczała, nauczycieli przygotowujący: Wiesław Walendzik).

Ponadto w turnieju udział wzięli uczniowie z PSP im. Tadeusza Kościuszki w Olszowej, PSP im. Stanisława Rosponda w Żyrowej, PSP im. Obrońców Góry Chełmskiej w Leśnicy, PSP im. księdza Jana Twardowskiego w Januszkowicach oraz ZSP w Zalesiu Śląskim.

- Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom naszego turnieju i ich nauczycielom. Dziękujemy również współorganizatorom i sponsorom naszego konkursu: Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, nadleśniczemu z Nadleśnictwa Strzelce Opolskie Janowi Spałkowi, burmistrzowi Leśnicy Łukaszowi Jastrzembskiemu, prezes Stowarzyszenia Kraina Świętej Anny Ewie Marii-Piłat, Dariuszowi Krzysztofowiczowi z Nadleśnictwa Strzelce Opolskie i Agacie Frankiewicz ze Stobrawskiego Parku Krajobrazowego - mówią organizatorzy.

 

UP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe