Jemielnica. Polski Ład nie na ulicach

  • 03.11.2021, 08:24
  • KUB
Jemielnica. Polski Ład nie na ulicach Pieniądze z Polskiego Ładu przyznano na dalszą część zagospodarowywania świetlicy wiejskiej
Gmina Jemielnica złożyła trzy wnioski do rządowego programu Polski Ład. Pieniądze przyznano jej tylko na jedno zadanie.

Pozytywną ocenę rządowego programu otrzymała inwestycja pn. „Przebudowa drugiej części budynku zabytkowej gospody wiejskiej w Jemielnicy na świetlicę wiejską”. Ma ona być dofinansowana kwotą 2 125 000 zł. Gmina starała się również o 4 750 000 zł na budowę i modernizację infrastruktury drogowej oraz o 6 650 000 zł na budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy.

- Chcieliśmy pozyskać pieniądze na przebudowę wielu dróg na terenie gminy, m.in. ulic osiedlowych w Jemielnicy oraz budowę kanalizacji sanitarnej na tych ulicach. Na te zadania mamy już stosowne pozwolenia, dokumentacja jest gotowa - mówi wójt Marcin Wycisło. - Wnioski infrastrukturalne złożyliśmy jako najważniejsze, natomiast przebudowa świetlicy została przekazana do Polskiego Ładu jako trzecia pod względem ważności dla gminy. Tak się złożyło jednak, że to ona otrzyma dotację. Nie wiem, jakimi dokładnie kryteriami kierowano się przy rozpatrywaniu wniosków, natomiast cieszmy się z tego, co jest, bo świetlica jako infrastruktura społeczna jest również ważna. Na pewno nie zaniechamy pozostałych inwestycji - nawet gdybyśmy musieli wykonywać je sami latami. Będziemy składać wnioski do kolejnych naborów Polskiego Ładu albo innych dostępnych programów. Dobrze, że tym razem w ogóle przyznano nam dofinansowanie z rządowego programu. Przed rokiem - zarówno nasza gmina, jak i wszystkie inne z powiatu strzeleckiego - nie otrzymały ani złotówki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - przypomina wójt.

Nowa świetlica wiejska w Jemielnicy została już oddana do użytku. W pierwszym etapie przebudowy obiektu położono nowy dach, wymieniono okna, drzwi, częściowo ocieplono i odnowiono elewację. Obiekt zyskał nową wentylację, kotłownię oraz przestronną salę spotkań mieszkańców wraz ze sceną i szatnią.

- W drugim etapie planujemy wyremontować wnętrze budynku, gdzie kiedyś działy gospoda i sklep, oraz piętro, gdzie znajdowała się część mieszkalna - mówi wójt. - Powstaną tam mniejsze sale na zajęcia świetlicowe i pomieszczenia biurowe.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarząbek Wacław
Jarząbek Wacław 16.11.2021, 17:08
"...że wójt Wycisło do wicewójta Pyki mówi per Pan. A Pyka zwraca się do Wycisły na Ty."
Już odpowiadam: albo nie dokończyli bruderszaftu i przerwali go w połowie, albo było zgoła odwrotnie i w trakcie tej sympatycznej czynności przesadzili z konsumpcją napoju integrującego przez co jeden z nich zapomniał nazajutrz co czynił w przededniu. Tak czy siak - spektakl należy powtórzyć ale już w obecności świadków aby pracownicy urzędu nie urządzali sobie "podśmie***ek".
franek
franek 10.11.2021, 12:36
Jeba.. PISiory a w chałupie każdy za biedzą robi
I gdzie tu logika??
Jo
Jo 06.11.2021, 09:27
Zdaje się że Jemielnica głosuje na PiS, więc o co chodzi????
Karamba
Karamba 08.11.2021, 08:58
W Jemielnicy był remis PiS-u i opozycji. Może była minimalna przewaga PiS-u.

Nawet jakby Jemielnica głosowała w 90% na PiS, to dla PiS-u Ślązak, Niemiec, Hitlerowiec to synonimy, słowa zamienne i równoważne.

To, że głupi Ślązak zagłosuje na PiS, to nie znaczy, że PiS polubi Ślązaka.

PiS całą kase państwową wydaje na inwestycje we Wschodniej Polsce, gdzie na PiS głosuje 80% ludzi i śmieje się z ludzi na Śląsku.

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem ci ten ten paradoks?


Ipta od karasołla
Ipta od karasołla 03.11.2021, 22:46
Tajemnicą poliszynela jest, że gminą rządzi Piotr Pyka. Decyzje Pana Pyki są przez wielu ludzi uważane za uznaniowe. Arbitralne! Widzimisie… Może jego decyzje zależą od pogody?

Oglądając nagrania z Rady Gminy widać, że cały czas Pan Piotr Pyka zabiera głos. On dominuje wszystkie zebrania. Czy to zebranie rady czy solowy występ wicewójta? Członkowie rady często siedzą jak słupy soli, milczą, a Pan Pyka przemawia i przemawia. Krasomówca niczym św. pamięci TW Gomółka. Wójt też nie ma twardego zdania.

Jedyny mądry człowiek to Pan Norbert Jaskóła. Ale co jeden sprawiedliwy może zrobić w takim towarzystwie ?
Bysu
Bysu 11.11.2021, 19:45
Bo w Gminie nie ma demokracji ,jest za to monarchia . A monarchą bynajmniej nie jest wójt . Monarchą jest wice wójt !!!! I to nie jest tajemnicą poliszynela jak piszesz , to nie jest żadna tajemnica to jest codzienność w tej gminie .
Front Wyzwolenia Zawodzie
Front Wyzwolenia Zawodzie 14.11.2021, 23:17
nie rozumiem … czemu wójt Wycisło pozwala, żeby wicewójt Pyka wchodził mu na głowę ? Pracownicy urzędu gminny podsmiewają się, że wójt Wycisło do wicewójta Pyki mówi per Pan. A Pyka zwraca się do Wycisły na Ty. Ta groteskowa sytuacja podsumowuje wszystko!
Jarząbek Wacław
Jarząbek Wacław 12.11.2021, 11:47
Nie znam człowieka, jednak jeżeli jest kompetentny i wspiera swoim doświadczeniem wójta to niejedna gmina powinna Wam zazdrościć takiego tandemu. Szczerze życzę władzom gminy powodzenia.
P.S. Od demokracji jest rada gminy...
Bysu
Bysu 12.11.2021, 19:51
Znam człowieka i nie często jest kompetenty. Jest zarozumiały,beszczelny, głośny itp a i rzadzi na zasadzie "moja racja jest racjejsza" i nikt mi nie podskoczy. Ale są tacy co maja w nosie jego zachowanie i punktują go a wtedy król zamienia się w królika z podwiniętym ogonem.
P.S Demokracja to też zasady prawne którymi urzędnik powinien się kierować .
Xenva
Xenva 03.11.2021, 21:30
a może by tak oświetlić drogę Jemielnica-Piotrówka? Dużo ludzi tędy jeździ a oświetlenie tylko do gminy
mieszkaniec_piotrowki
mieszkaniec_piotrowki 03.11.2021, 15:31
Kiedy wojt zaintersuje sie droga pomiedzy Madalinskiego a Kosciuszki ? Potrzebny jest tam asfalt. Przejechac tam samochodem to tragedia.
Jan
Jan 03.11.2021, 22:48
Piotrowka dostaje zbyt dużo. Czas na gasiorowice !!!
Schwabe
Schwabe 03.11.2021, 14:22
A co to z polski lad???Myslicie ze Duda i Kaczynski dajom wom Geld ,oni pie...... Slask.To komunisci sami przepijom tak jak za komuny to bolo.Zadzwoncie do Frau Dr.Merkel ona wom pomorze,te dobrol Kanzlerin.
Schlesier
Schlesier 03.11.2021, 14:16
A poco Hanysom pieniadze z Warszawy,Duda i Kaczor sami je przechlejom,bo lubia imprezowac tak jak za komuny.Napisac prosze do pani Dr.Merkel ona wom posle.
Skinny
Skinny 03.11.2021, 09:27
Droga niewazna, kanalizacja niewazna => ale za to bez swietlicy ani rusz...
Paweł
Paweł 08.11.2021, 09:42
Wójt jest odnowicielem starych ruder!

Świetlica w Jemielnicy zrobiona, świetlica w Gasiorowicach się robi… co dalej jest w pana planie, panie wójcie?

Twój nowonarodzony syn oddycha smogiem. Nie szkoda ci jego młodego życia? Przecież taka trucizna smogowa może mu zaszkodzić …
Jemielnicka Reakcja
Jemielnicka Reakcja 03.11.2021, 08:35
Jak ktoś się chce z kimś spotkać i pobawić, to niech idzie i sobie za PRYWATNE pieniądze wynajmnie salę u Oswalda....a nie że gmina takim imprezowiczom buduje nową świetlicę za miliony!!!

Ja lubie pływać...

Idąc logiką Marcina Wycisło i jego szefa Oberwójta Piotra Pyki, to gmina powinna mi BASEN wybudować.....


Pozostałe