W Krośnicy mają misję: pomagać!

  • 26.10.2021, 12:24
  • BEA
W Krośnicy mają misję: pomagać! Kartki sprzedawane w czasie niedzieli misyjnej wykonali członkowie koła Przyjaciół Misji i szkolnego wolontariatu. Oba koła prowadzi nauczycielka Edyta Bieniek, w działania wolontariatu angażuje się też katecheta Piotr Woźnica

W tym roku niedziela misyjna obchodzona była w Kościele katolickim 24 października. Ustanowiona została już w 1926 roku jako dzień rozkrzewiania wiary. Ważnym elementem tego dnia jest papieskie orędzie misyjne, modlitwy wiernych w kościołach oraz kolekty, które przeznaczane są na wsparcie dzieł misyjnych na całym świecie.

W Krośnicy od 2012 roku istnieje koło Przyjaciół misji. Zostało założone w szkole podstawowej, kieruje nim nauczycielka Edyta Bieniek. W minioną niedzielę członkowie koła sprzedawali po mszy kartki urodzinowe, które wcześniej przygotowywali na spotkaniach pozalekcyjnych.

- W wykonywaniu kartek wsparli nas także wolontariusze - mówi nauczycielka. - W połowie listopada będziemy robić kartki na Boże Narodzenie.

W szkole, w czwartek i piątek, 21 i 22 października, uczniowie zbierali datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, sprzedając papieskie babeczki. Fundacja upamiętnia pontyfikat Jana Pawła II, realizuje także program stypendialny przeznaczony dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejski. Pyszne słodkości cieszyły się dużym zainteresowaniem szkolnej społeczności.

Grupa krośnickich uczniów zaangażowanych w wolontariat przed Świętem Zmarłych wzięła się za porządki wokół cmentarza i w pobliskim lesie. W tym tygodniu młodzież posprząta też opuszczone groby.

Młodzi krośniczanie z powodzeniem realizują słowa papieża Polaka: Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.

 

BEA

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe