W Leśnicy ratują aleje czereśniowe

  • 22.10.2021, 08:24
  • UP
W Leśnicy ratują aleje czereśniowe Uczniowie szkoły podstawowej w Leśnicy namalowali piękne obrazy
W stodole w parku miejskim w Leśnicy 12 października w Dniu Drzewa odbyła się inauguracja projektu „Ratujemy Aleje Czereśniowe”. Podczas wydarzenia obecni byli wszyscy partnerzy projektu.

Zorganizowano akcję edukacyjno-promocyjną pod nazwą „Posadź drzewko w Krainie Kwitnącej Czereśni”! Mieszkańcy Parku Krajobrazowego „Góra św. Anny” w godz. 11.00 – 13.00 mogli przyjść po drzewko czereśniowe, które otrzymali bezpłatnie. Jedynym warunkiem było przyniesienie 2 kg makulatury i uczestnictwo w konkursie. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Góry Chełmskiej w Leśnicy. Namalowali oni piękne obrazy, które ukazywały nasze aleje czereśniowe. Komisja konkursowa doceniła talent i zaangażowanie dzieci i młodzieży i przyznała wszystkim pierwsze miejsce.

O projekcie „Ratujemy Aleje Czereśniowe” opowiedział lider projektu burmistrz Łukasz Jastrzembski.

- Na początku maja nasze aleje czereśniowe pięknie kwitną i wtedy wszyscy przyjeżdżają tu robić zdjęcia – mówi burmistrz - Drzewo czereśniowe żyje około stu lat i aby te zdjęcia można było robić jeszcze w następnych latach, sadzimy nowe drzewka. W tym roku posadziliśmy 25 drzew, ale w taki sposób, że 25 osób zaadoptowało drzewka. Każde z nich będzie mieć swoją pamiątkową spersonalizowaną tabliczkę. Każdy, kto chce, może mieć swoje drzewo na naszej alei. Wolnych miejsc mamy jeszcze około 30 i w przyszłym roku na wiosnę będziemy sadzić kolejne drzewa. Zachęcam serdecznie do przyłączenia się do akcji.

Ciekawostki na temat czereśni przybliżyła zebranym Beata Wielgosik główny specjalista ds. ochrony przyrody Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych – oddział Góra św. Anny. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. o ekologicznych i prozdrowotnych właściwościach czereśni.

 

UP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe