Zaczyna się drugi etap remontu na autostradzie A4. Od soboty, 16 października, zmiany w organizacji ruchu

  • 15.10.2021, 21:00
  • JG
Zaczyna się drugi etap remontu na autostradzie A4. Od soboty, 16 października,… Cały remont autostrady A4 został podzielony na pięć etapów
Od jutra (16.10) do następnego czwartku wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu na remontowanym odcinku autostrady A4.

Tym samym zakończy się pierwszy etap prac, o którym pisaliśmy tutaj. Drugi etap obejmuje remont jezdni północnej (kierunek Wrocław) na odcinku 5,2 km od węzła Kędzierzyn-Koźle do miejsca na wysokości miejscowości Dolna (od km 269 do km 274). Prace na tym odcinku potrwają do listopada. 

- W sobotę, 16 października, zaplanowano otwarcie dla ruchu jezdni południowej (kierunek Katowice) na całym, 8-kilometrowym odcinku (tj. od km 266 do km 274). Węzeł Kędzierzyn-Koźle nadal pozostanie zamknięty dla ruchu. Od 17 do 20 października zaplanowano przestawianie barier ochronnych z jezdni północnej (kierunek Wrocław) na jezdnię południową (kierunek Katowice) wraz z ustawianiem oznakowania dla etapu drugiego. Prace te spowodują zwężenie lewego pasa ruchu na obu jezdniach - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. 

W środę, 20 października, ruchu zostanie przełożony na jezdnię południową (kierunek Katowice) i zamknięta zostanie jezdnia północna (kierunek Wrocław) na odcinku od 269 km do 274 km. Węzeł Kędzierzyn-Koźle pozostanie nadal zamknięty. 

W czwartek, 21 października, łącznica węzła Kędzierzyn-Koźle od Katowic w stronę drogi wojewódzkiej nr 426 (DW426) zostanie otwarta dla ruchu. Pozostałe trzy łącznice nadal będą zamknięte na czas trwania drugiego etapu remontu.

Jakie zmiany w organizacji ruchu?

Kierowcy będą poruszać się tylko jezdnią południową - ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po dwóch pasach na całej szerokości południowej jezdni autostrady. Na tym odcinku będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania.

 

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe