Topowe maty do jogi-przegląd produktów

  • 14.10.2021, 15:13
Topowe maty do jogi-przegląd produktów Joga stale rośnie na popularności i to nie tylko jako aktywność fizyczna , ale także jako pewien styl życia, który odnosi się w dużej mierze do proekologicznych przekonań i poszukiwania równowagi we wszystkich sferach życia. Praktykujący jogini, zaangażowani w konkretny styl jogi potrzebują do swoi
  1. Mata do jogi Utupluti PU PRO

Ta mata polskiej marki to połączenie naturalnego kauczuku z poliuretanem. Materiał PU silnie absorbuje wszelką wilgoć, stąd jego wysoka przyczepność. Model ten wybierają jogini praktykujący szczególnie dynamiczny styl jogi. Podczas intensywnego treningu rozgrzane ciało mocno się poci. Poliuretan doskonale wchłania każdą kroplę potu, dzięki czemu wierzchnia warstwa jest zawsze przyczepna.

Maty Utupluti są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych z laserowymi nadrukami mandali i hamsy. Dodatkowo na matach nadrukowane są linie, pomagające prawidłowo ustawiać ciało w różnych pozycjach.

2. Mata do jogi Utupluti ART

Kolejna propozycja od marki Utupluti to mata do jogi z wierzchnią warstwą mikrofibry, na którą zostały przeniesione prace mazurskich artystek. Ciekawa koncepcja, stylistyką nawiązująca do motywów jogowych jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które podczas praktyki się pocą. Osoby, które podczas treningu zachowują suche stopy i dłonie nie powinny decydować się na ten model, ponieważ powierzchnia może okazać się zbyt śliska. Tutaj przyczepność aktywizuje się w kontakcie mikrofibry z wilgocią.

3. Mata LIFORME

Mata, która skradła serca joginom na całym świecie. Podobnie jak UTUPLUTI PU PRO model ten posiada warstwę PU, co jest najważniejszą i najbardziej pożądaną cechą tego wariantu. W porównaniu do polskiej marki cena maty Liforme jest dużo wyższa i oscyluje w okolicach 600 zł.

4. MATATA

Mata korkowa z bazą z naturalnego kauczuku to kolejny hit, głównie ze względu na naturalne surowce, z których została wykonana. W 100 % biodegradowalne materiały to duży krok w kierunku świadomej ochrony środowiska naturalnego. Jedyną wadą tego wariantu jest szybsze zużycie materiału. Kork wyciera się zdecydowania szybciej niż mikrofibra lub jakikolwiek iny syntetyczny twór.

5. Moonholi

Kolejna polska marka, która do produkcji swoich mat wykorzystuje mikrofibrę i naturalny kauczuk, bardzo popularny i zgrany duet. Czym wyróżnia się MOONHOLI na tle innych? Niesamowity design nawiązuje silnie do kobiecej energii. Idealna marka dla kobiet.

Różnorodność koncepcji wizualnych, wzorów, materiałów przysparza niemało problemów przy wyborze odpowiedniej maty. Przed kupnem trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Czy kwestia estetyczna jest tak ważna? Czy wysoka przyczepność jest niezbędna? Jak bardzo zależy mi na ochronie środowiska? Mając odpowiedzi na te pytania z pewnością nie będzie problemu z wyborem maty. Warto też kierować się doświadczeniem zaprzyjaźnionych joginów, którzy przetestowali już sporo różnych wariantów i mają obiektywne opinie i odczucia względem nich.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe