Ekologiczne urządzenia do ogrzewania domu

  • 11.10.2021, 15:06
  • Romuald Kubik
Ekologiczne urządzenia do ogrzewania domu Z roku na rok wzrasta świadomość społeczna w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Ekologiczny styl życia staje się coraz bardziej popularnym trendem i może być sposobem na duże oszczędności w sezonie grzewczym. Z tego względu spora część osób decyduje się na wymianę starego pieca węglowego na n

Parametry techniczne kotłów na pellet

Właściciele domów wciąż poszukują sposobu, by ograniczyć wydatki na ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym. Sprawdzonym i polecanym rozwiązaniem jest inwestycja w nowoczesny system grzewczy. Ekologiczne kotły na pellet zapewniają niskie koszty eksploatacji oraz wysoki komfort użytkowania. Nowoczesne urządzenia grzewcze są praktycznie bezobsługowe i bardziej przyjazne środowisku. Ekologiczne kotły c.o. ograniczają w znacznym stopniu emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

 

Wysokiej klasy urządzenia przeznaczone do spalania pelletu posiada w sprzedaży firma Metalteres. W ofercie renomowanego producenta znajduje się szeroki wybór kotłów, które różnią się między sobą parametrami technicznymi. Są w stanie ogrzać domowe wnętrza o powierzchni nawet 450 metrów kwadratowych. Wybierając nowe urządzenie do ogrzewania domu, warto zwrócić szczególną uwagę na parametry, takie jak:

  • nominalna moc kotła (12-45 dB),
  • sprawność urządzenia (96%),
  • klasę efektywności energetycznej (A+ lub A++),
  • pojemność zbiornika paliwa i wodną,
  • wymiary oraz masa urządzenia.

 

Najważniejsze atuty kotłów grzewczych ECO PELL

Oferta przypadnie do gustu osobom, którym zależy na ekonomicznym i ekologicznym ogrzewaniu domu. Kotły grzewcze producenta Metalteres posiadają intuicyjne sterowanie oraz są proste w obsłudze. Za wyborem tych urządzeń ECO PELL przemawia także możliwość korzystania z wielu funkcji, np. opcji obsługi przez internet przy pomocy modułu ecoNET, czy też regulacji temperatury pokojowej za pomocą dedykowanego termostatu. Wyposażenie w sterowanie pokojowe pozwala na zmianę parametrów pracy kotła, przez co podwyższa komfort użytkowania.

 

Palniki kotłów serii ECO PELL zostały wyposażone w dwie komory – obrotową i spalania, które same oczyszczają się z żużli czy popiołów.

Konstrukcja palników posiadających rotacyjna komorę spalania eliminuje także problem gromadzenia się zgorzeli. Zastosowane w kotłach palniki zapewniają większą efektywność spalania i redukują emisję zanieczyszczeń. Więcej informacji na temat nowoczesnych urządzeń na pellet można znaleźć na stronie https://www.metalteres.com.pl/pl/produkty/biopaliwo-typu-pelet!

Romuald Kubik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe