W trosce o seniorów

  • 15.10.2021, 08:24
  • PL
W trosce o seniorów Miejscowi strażacy odwiedzili seniorów i zajęli się montażem czujników

Zatrucie tlenkiem węgla jest szczególnym niebezpieczeństwem nasilającym się w sezonie grzewczym. Społecznicy z Niezdrowic wpadli na rozwiązanie, jakie ograniczyć może występowanie problemu. W minionym tygodniu zainicjowano akcję „Bezpieczny Senior Sam w Domu”, podczas której osoby starsze zamieszkujące miejscowość otrzymały czujniki czadu i dymu.

- Z inicjatywą tą wyszli strażacy, którzy zasugerowali, że warto byłoby zadbać o bezpieczeństwo seniorów, zwłaszcza tych mieszkających samotnie - mówi Artur Kiowski, wiceprezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice. - Najpierw sporządziliśmy listę osób chętnych, a następnie nabyliśmy czujniki, które w domach seniorów zainstalowali strażacy z naszej jednostki - tłumaczy.

Specjalne urządzenia zamontowano w 22 posesjach. Zakupiono je ze środków niezdrowickiego stowarzyszenia.

- Są to nowoczesne czujniki tlenku węgla wyposażone w sensor elektrochemiczny, wyświetlacz LCD, termometr i alarm. Mogą one wykrywać nawet najniższe stężenie tlenku węgla, pokazują aktualny poziom stężenia, a także posiadają odpowiedni certyfikat zgodności i 7-letnią gwarancję użytkowania - opisuje Adrian Urbańczyk, prezes OSP Niezdrowice.

Strażacy wytłumaczyli seniorom, jak działa urządzenie oraz poinstruowali, jak należy z nich korzystać.

- Seniorzy pozytywnie odebrali akcję i byli zadowoleni. Cieszymy się, jako mieszkańcy, że w ten sposób mogliśmy zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo - mówi Grzegorz Olesz z OSP Niezdrowice.

Każdy zainteresowany otrzymał czujnik za darmo, łączny koszt wszystkich urządzeń wyniósł około 3 tys. zł.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe