Zagrali w filharmoniach

  • 15.10.2021, 12:24
  • UP
Zagrali w filharmoniach Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica uświetniła swoimi występami obchody 30-lecia istnienia VdG

Umiejętności Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica są dobrze znane publiczności z województwa opolskiego. Tym razem młodzi muzycy, pod kierownictwem Klaudiusza Lisonia, mieli okazję zaprezentować się w filharmonii w Koszalinie.

- Koncert odbył się 2 października i był uświetnieniem głównych obchodów 30-lecia podpisania „Traktatów o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy” pomiędzy Polską i Niemcami – mówi Klaudiusz Lisoń - Organizatorem i głównym sponsorem imprezy był Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych VDG z siedzibą w Opolu, który w 2021 r. obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia. 65 osób zasiadło na scenie i wraz z solistami zagrało koncert muzyki klasycznej (operowej i operetkowej) oraz rozrywkowej (Udo Jürgens). Cały koncert rozpoczęły dzieła Beethovena, najpierw „Oda do radości” z XIX Symfonii, której jako hymnu Unii Europejskiej, publiczność wysłuchała na stojąco oraz Marsz Militarny nr 2. Późniejszy program wypełniły już znane dzieła operetek Johanna Straussa, Franza Lehara i Roberta Stolza. Zabrzmiała też aria z opery „Echo w lesie” Józefa Elsnera - jak wiadomo - wybitnego kompozytora i nauczyciela fortepianu, u którego lekcje pobierał sam Fryderyk Chopin - opowiada Lisoń. - Orkiestrze towarzyszyli wspaniali soliści (znani już naszej opolskiej publiczności): Bartosz Nowak, Natalia Świerc i Małgorzata Duda. Do nich dołączył po raz pierwszy z orkiestrą znakomity bas - Piotr Lempa, solista opery w Zurichu, pochodzący z Dobrodzienia. W sali Filharmonii Koszalińskiej Młodzieżowa Orkiestra Leśnica zabrzmiała wyjątkowo, zdobywając w owacje publiczności. Koncert został powtórzony 9 października w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica swój sezon rozpoczęła więc bardzo udanie, a to dopiero zapowiedź kolejnych wydarzeń.

- Już 16 października w Kinie „Odrodzenie” w Zdzieszowicach młodzi muzycy zagrają koncert charytatywny dla Kasi (godz. 15.00), a o 18.30 tego samego dnia (również w kinie „Odrodzenie” ) zaproszą wszystkich miłośników swojej muzyki na specjalny koncert pt. „Wspomnień czar”, gdzie zabrzmią największe przeboje grane w ostatnich latach działalności orkiestry, na koniec po raz pierwszy zostanie pokazany film dokumentalny o leśnickiej orkiestrze – zapowiada dyrygent.- Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie szczególnie tych, którzy uczestniczą w naszych projektach i przedsięwzięciach. Powspominamy trochę przeszłość i pokażemy parę ciekawych scen z życia naszej orkiestry. To przedsięwzięcie miało być wydarzeniem ubiegłego roku, ale musieliśmy je przełożyć i teraz trochę w uboższej formie będziemy je realizować. Na koncert obowiązują wejściówki – cegiełki na orkiestrę, których liczba jest ograniczona ze względu na obostrzenia sanitarne. Szczególnie zapraszamy wszystkich, którzy choć przez chwilę grali w naszej orkiestrze. Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa zdjęć. Cegiełki do nabycia pod numerem telefonu 609440468. 18 grudnia zaprosimy znów wszystkich do Stegu Areny w Opolu, aby przypomnieć sobie muzykę filmową i bajkową z pokazem bajek i filmów. Bądźcie z nami!- zachęca.

 

UP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe