Zeszli z placu budowy...

  • 13.10.2021, 12:24
  • JG
Zeszli z placu budowy... Od tygodnia wykonawca nie pracuje na moście

Zgodnie z planem 27 września rozpoczął się remont most na ul. Ujazdowskiej w Strzelcach Opolskich. Wykonawca zamknął drogę, rozkopał most i... zszedł z placu budowy. Od kilku dni dzwonią do nas zdenerwowani mieszkańcy i przedsiębiorcy, którzy na Mokrych Łanach mają swoje firmy.

- Rozumiem, że jak jest remont to są utrudnienia i trzeba się z tym liczyć, ale nie rozumiem, jak można zamknąć na trzy miesiące drogę, a później nic nie robić. Czy w starostwie wiedzą, że od tygodnia nikt z pracowników nie pojawił się na moście? Teraz mamy jesień, pierwsze przymrozki, za chwilę będzie zima. W grudniu okaże się, że jednak się nie wyrobili i że droga będzie jeszcze dłużej zamknięta - mówi jeden z przedsiębiorców, który zadzwonił do naszej redakcji. - Czy ktoś,ustalając objazd, na pewno dokładnie to przemyślał? Raz jest ograniczenie tonażu, raz zakaz. Jak my, dużymi samochodami, mamy legalnie dojeżdżać do swoich firm? - dopytywał.

O sprawie rozmawialiśmy ze starostą Józefem Swaczyną.

- Wiemy o tym, że prace musiały zostać przerwane, ale nie było to zależne od nas, ani od wykonawcy. W trakcie robót okazało się, że urządzenia podziemne są źle zaznaczone na mapie i nie można dalej pracować. Wykonawca zgłosił się do Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji, teraz czeka na odpowiedź. Dziś jeszcze będziemy dzwonić do spółki, żeby to przyspieszyć - mówi Józef Swaczyna. - Objazd wyznaczony jest tak, żeby każdy mógł dojechać do Mokrych Łanów i Brzeziny. Wszystko jest dokładnie oznaczone - dodaje.

Sprawdziliśmy - znak ograniczenie tonażu 8 ton został odwrócony i pracownicy wydziału dróg powiatowych potwierdzili, że drogą mogę jeździć również duże samochody. Ma to związek z zapewnieniem dojazdu do firm.

***

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy również z Markiem Zarębskim, radnym z Mokrych Łanów. Poinformował nas, że interweniował w strzeleckim starostwie w sprawie remontu mostku.

Radny w niedzielę wieczorem przesłał nam zdjęcie wyasfaltowanego kawałka drogi ulicy Łąkowej przy boisku szkolnym. O wykonanie ok. 130 metrów nawierzchni wielokrotnie zabiegał w urzędzie.

- Dzięki moim interpelacjom, artykułom w Strzelcu oraz być może utrudnieniach związanych z remontem mostka na Ujazdowskiej, udało się przyspieszyć wykonanie dywanika asfaltowego. Dziękuję wszystkim za pomoc, a także gminie za wykonanie inwestycji - mówi Marek Zarębski.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Emiliano
Emiliano 13.10.2021, 23:12
Masakra... Kto to wybrał... Za nasze pieniądze!

Pozostałe