Piknik z kijkami

  • 07.10.2021, 12:15
  • JG
Piknik z kijkami Po rozgrzewce mieszkańcy kilka razy przeszli wokół boiska. Na drugim planie widać dmuchaniec, na którym szaleli najmłodsi
Słoneczne sobotnie popołudnie (2 października) mieszkańcy Nowej Wsi wykorzystali na wspólnym pikniku.

- Przed pandemią organizowaliśmy rozpoczęcie lata, a jesienią świetlica szykowała dla dzieci ognisko. Tym razem postanowiliśmy to połączyć i zrobiliśmy jesienny piknik - mówi sołtys Nowej wsi Grzegorz Kozioł. - Zaplanowaliśmy, że nie będziemy robić wielkiej imprezy, bo ciągle mamy pandemię i nie było pewne, czy znowu nas nie zamkną - dodaje.

Sołtys i rada sołecka zadbali jednak, żeby mieszkańcom niczego nie brakowało. Był słodki poczęstunek i ognisko, a najmłodsi mogli do woli skakać na dmuchańcu i bawić się z animatorami grupy Dream Team.

- Dziękuję wszystkim za pomoc, mam nadzieję, że Covid-19 odpuści i będzie więcej okazji do wspólnych spotkań - dodaje pan Grzegorz.

Głównym punktem pikniku był trening nordic walking. Poprowadziła go Elżbieta Ziemba, mieszkanka Nowej Wsi, która w maju zrobiła kurs instruktorski.

- Najpierw chciałam to zrobić tylko dla siebie, ale z czasem uznałam, że warto podzielić się tą wiedzą z innymi. Zachęcić ich do wyjścia z domu, do aktywnego trybu życia - mówi pani Elżbieta.

Mieszkanka chodzi już z grupą w Strzelcach Opolskich oraz w Suchym Borze, ale postanowiła utworzyć grupę na Nowej Wsi. Podczas pikniku odbyło się pierwsze spotkanie. Była wspólna rozgrzewka, spacer wokół boiska i rozciąganie. Choć nad techniką trzeba pracować, najważniejsze są chęci. 

- Rozmawiałam z wieloma osobami i mówiły, że utworzenie takiej grupy to świetny pomysł i że jak znajdą czas to chętnie będą chodzić - mówi pani Elżbieta. - To jest sport dla wszystkich, dla każdej grupy wiekowej, również dla dzieci. Wszystkiego można się nauczyć, pierwsze spotkania na pewno będą bardziej skupiały się na poprawnej technice, a później już będziemy sobie chodzić i miło spędzać czas - dodaje. 

Pani Elżbieta podkreśla, że nie będzie brała za to żadnych pieniędzy.

- Ten sport sprawia mi wiele radości, a jeszcze większą sprawi mi jeśli zachęcę innych do wspólnych treningów. To będzie najlepsza zapłata - uśmiecha się instruktorka. - Jak już zbierzemy grupę, to mam nadzieję, że będziemy razem ze strzelecką grupą jeździli na wspólne wyjazdy. Nasze miasto będzie miało silną reprezentację tego sportu - dodaje. 

Wstępnie treningi planowane są na piątkowe popołudnia. Można zadzwonić do pani Elżbiety pod numer 600 173 112 i dopytać o szczegóły spotkań. 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe