Tu nie brakuje radości

  • 09.10.2021, 08:24
  • PL
Tu nie brakuje radości Urodzinowe spotkanie w Klubie Seniora

Seniorzy należący do Klubu Seniora w Ujeździe w minionym tygodniu obchodzili 2. rocznicę działalności. Funkcjonuje on w ramach projektu „Opolski Senior”, który koordynowany jest przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Seniorzy razem z gośćmi burmistrzem Ujazdu Hubertem Ibromem, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Działalności Kulturalnej w Ujeździe Krystyną Kałużny oraz psycholog, a zarazem opiekunką klubu Agnieszką Stąpor spotkali się, by wspólnie uczcić szczególne urodziny.

- Świętowanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i wyjątkowym nastroju - relacjonuje Krystyna Franczyk, animatorka w Klubie Seniora w Ujeździe. - Najważniejsze jest to, że możemy się spotkać, spędzać razem czas, a także integrować się z innymi seniorami z terenu naszej gminy i powiatu. Nawiązaliśmy współpracę z Domem Seniora w Niezdrowicach, Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Strzelcach Opolskich i Klubami Seniora ze Strzelec Opolskich. Bardzo duże zasługi mają też opiekunki, które dbają o to, żeby nasz klub funkcjonował jak najlepiej - dodaje.

Członkowie ujazdowskiego klubu spotykają się od poniedziałku do piątku. Codziennie mogą oni korzystać z zajęć dostosowanych do ich potrzeb.

- Zależy nam, żeby podczas nich rozwijać sprawność umysłową i fizyczną. Prowadzimy warsztaty muzykoterapii, rękodzielnicze oraz ruchowe. Przede wszystkim staramy się, żeby każdy mógł tutaj aktywizować się, rozwijać własne możliwości, wymieniać się doświadczeniami oraz zapomnieć o troskach i kłopotach, jakie niesie nam życie - opowiada Krystyna Franczyk.

Seniorzy mogą liczyć też na inne atrakcje. Niedawno pojechali oni do Teatru Ekostudio w Opolu na spektakl „Dowcipy PRL”, wzięli udział w rejsie po Odrze, odwiedzili papugarnię, a latem wybrali się do Muzeum Sztuki Sakralnej w Ligocie Dolnej.

- Obecnie grupa liczy 27 osób. Cały czas można dołączyć do naszego klubu, a wszyscy chętni są tu mile widziani - mówi Krystyna Franczyk.

W piątek, 1 października, obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Wszystkim seniorom z terenu gminy Ujazd życzymy wiele zdrowia, uśmiechu i radości.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe