Pracownie już gotowe

  • 09.10.2021, 12:24
  • JG
Pracownie już gotowe Adam Michalik w nowej pracowni

Od kwietnia Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelcach Opolskich funkcjonuje w budynku przy ul. Marka Prawego. Puste pomieszczenia w Strzeleckim Ośrodku Kultury po kilku miesiącach prac remontowych zostały już zaadaptowane na nowe pracownie.

W miejscu, w którym przez wiele lat była wypożyczalnia dla dorosłych, teraz jest pracownia plastyczna. Tam gdzie była czytelnia trwają ostatnie szlify, żeby skończyć doposażanie pracowni tkactwa, linorytu i ceramiki. Część prac w SOK została wykonana w ramach projektu, na którego realizację udało się pozyskać pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pozostałe wykonali pracownicy ośrodka. We wrześniu remontowany był również hol na parterze.

- Część tego remontu została zrealizowana w ramach projektu, przed szatnią stanie kanapa i stolik. Jednak uznaliśmy, że cała nawierzchnia powinna być jednolita i postanowiliśmy w ramach środków własnych wyremontować resztę. Musieliśmy też skuć tynk na wysokości jednego metra, bo były problemy z grzybem i wilgocią - mówi Violetta Zalejska, dyrektor Strzeleckiego Ośrodka Kultury. - Dlatego tym razem nie mogliśmy wcześniej rozpocząć zajęć, bo wszystkie prace musiały być zakończone. Przez rok większość naszej działalności była zawieszona, ale od października ruszamy już z zapisami. Jedynie grupa teatralna cały czas realizowała projekt „Strzelce klatka po klatce”, ponieważ część zajęć odbywała się online - dodaje.

Jak co roku będzie można zapisać się na zajęcia taneczne, plastyczne, rytmikę dla seniora. Pojawiła się również nowość - zajęcia w pracowni ceramicznej.

- Również chcemy je wpisać na stałe w nasz harmonogram. Mamy wyposażoną pracownię, piec, stoły do pracy. W wielu ośrodkach powstają takie pracownie, ponieważ ceramika przeżywa swój renesans. Dlatego liczymy na za spore zainteresowanie ze strony mieszkańców - dodaje dyrektor SOK.

Szczegóły odnośnie zapisów znajdziecie na stronie internetowej Strzeleckiego Ośrodka Kultury oraz na Facebooku.

Już w lipcu pisaliśmy o tym, że SOK pozyskał 36 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt „Kultura przyjazna osobom niepełnosprawnym – opracowanie dokumentacji technicznej sali widowiskowej”.

- Prace nad dokumentacją już trwają, dokładnie i szczegółowo podchodzimy do wszystkich kwestii, ponieważ jest to bardzo skomplikowane zadanie. Realizacja inwestycji będzie naprawdę kosztowna, dlatego będziemy szukać zewnętrznych źródeł dofinansowania - dodaje Violetta Zalejska.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe