Dziękowali za plony

  • 01.10.2021, 12:24
  • PL
Dziękowali za plony Sołtys Andrzej Sładek ze starostami dożynkowymi Klaudią i Jackiem Gucz

Mieszkańcy Zimnej Wódki mieli ostatnio okazję do spotkania się i wspólnego świętowania. W niedzielę, 19 września, w miejscowości odbyły się dożynki wiejskie. Lokalna społeczność podziękowała za dary ziemi i wzięła udział w dożynkowej biesiadzie.

- Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą mszą dziękczynną i popołudniowymi nieszporami. Po nich udaliśmy się pod wiatę biesiadną, gdzie na wszystkich czekał słodki poczęstunek, występy lokalnych artystów i zabawa taneczna z zespołem Starter. Czas umiliło nam też widowisko muzyczne w wykonaniu Karoliny Treli. Dopisała nam pogoda i frekwencja - relacjonuje sołtys wioski Andrzej Sładek.

Tradycyjne dożynki nie mogłyby odbyć się bez korony i motywów dożynkowych, starostów dożynkowych, którymi byli Klaudia i Jacek Gucz i zaangażowania mieszkańców.

- Dziękujemy każdemu, kto włączył się w przygotowanie wydarzenia zwłaszcza mieszkańcom osiedli „Wesołów”, „Przed mostem” i „Stacja”, jacy byli głównymi organizatorami - mówi sołtys. - Podziękowania należą się również wszystkim mieszkańcom, którzy przystroili swoje posesje, jak również tym, którzy wykonali piękne dekoracje przy wjazdach do wioski - dodaje.

Było pięknie, wesoło i kolorowo. Warto zapamiętać takie obrazy przed jesiennym klimatem i powoli zbliżającą się zimą.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe