Puchary i medale dla strażaków

  • 30.09.2021, 12:24
  • UP
Puchary i medale dla strażaków Zawody odbyły się na boisku sportowym w Leśnicy

Osiemnastego września na boisku sportowym w Leśnicy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Wzięły w nich udział wszystkie jednostki OSP działające na terenie gminy Leśnica. Były to drużyny z Czarnocina, Leśnicy, Lichyni, Łąk Kozielskich, Raszowej, Wysokiej i Zalesia Śląskiego.

Organizatorami zawodów, które odbyły się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, byli Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Leśnicy oraz burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski. Do bardzo dobrej organizacji zawodów przyczyniły się wszystkie jednostki OSP, które wzorowo wywiązały się z przydzielonych obowiązków. Przeprowadzenie zawodów koordynował Komendant Miejsko-Gminny OSP dh Piotr Koszucki, który pełnił również funkcję komendanta zawodów. Sędzią głównym był bryg. Piotr Zdziechowski z Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Opolskich, a sprawami kwatermistrzowskimi zajął się dh Alfons Długosz, wiceprezes zarządu oddziału miejsko-gminnego ZOSP.

W kategorii seniorów zawody rozegrano według regulaminu „na mokro”. Rywalizowało ze sobą dwanaście drużyn seniorskich, w tym trzy kobiece. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP rywalizowały w oparciu o międzynarodowy regulamin CTIF. Na starcie stanęło sześć drużyn młodzieżowych, w tym dwie dziewczęce. W zawodach gościnnie uczestniczyła MDP chłopców z OSP w Rożniątowie. Drużyna ta nie była brana pod uwagę w klasyfikacji końcowej. Zespoły konkurowały ze sobą w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych.

Rywalizacja była bardzo zacięta. W kategorii drużyn seniorskich kobiet i mężczyzn zwyciężyły drużyny z Raszowej. W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepsze okazały się zespoły z Zalesia Śl. Rywalizacja zakończyła się tradycyjną strażacką grochówką.

Wszystkie drużyny, które wzięły udział w zawodach, otrzymały pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ich wręczenia dokonali burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski i burmistrz partnerskiej gminy Crostwitz Marko Klimann oraz prezes zarządu miejsko-gminnego w Leśnicy dh Ryszard Golly. Sponsorami nagród byli gmina Leśnica oraz Bank Spółdzielczy w Leśnicy.

Doceniono także osiągnięcia OSP w Raszowej i OSP w Zalesiu Śląskim podczas Krajowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP. Prezesi tych jednostek otrzymali nagrody ufundowane przez urząd marszałkowski, które wręczyła radna Sejmiku Województwa Opolskiego Edyta Gola oraz nagrody finansowe przekazane przez burmistrza Leśnicy Łukasza Jastrzembskiego.

 

Klasyfikacja generalna zawodów OSP według regulaminu „na mokro”:
Grupa „A” Męskie Drużyny Pożarnicze:

I miejsce - OSP Raszowa 3 (90,40 pkt)
II miejsce - OSP Raszowa 1 (92,40 pkt)
III miejsce - OSP Zalesie Śl. (99,25 pkt)
IV miejsce - OSP Raszowa 2 (103,25 pkt)
V miejsce - OSP Leśnica (113,80 pkt)
VI miejsce - OSP wysoka (122,00 pkt)
VII miejsce - OSP Lichynia (140,40 pkt)
VIII miejsce - OSP Łąki Kozielskie (141,50 pkt)
IX miejsce - OSP Czarnocin (144,00 pkt)
Grupa „C” Kobiece Drużyny Pożarnicze:
I miejsce - KDP OSP Raszowa 1 (110,70 pkt)
II miejsce - KDP OSP Raszowa 2 (139,90 pkt)
III miejsce - KDP OSP Zalesie Śl. (147,00 pkt)
Klasyfikacja generalna zawodów MDP według regulaminu CTIF:
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców:

I miejsce - MDP OSP Zalesie Śl. (1043,90 pkt)
II miejsce - MDP OSP Raszowa (1039,70 pkt)
III miejsce - MDP OSP Lichynia (1033,60 pkt)
IV miejsce - MDP OSP Wysoka (969,90 pkt)
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewcząt:
I miejsce - MDP OSP Zalesie Śl. (1038,60 pkt)
II miejsce - MDP OSP Raszowa (1012,90 pkt)

 

UP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe