Dożynki w Centawie

  • 29.09.2021, 08:24
  • KUB
Dożynki w Centawie Przy wspólnym stole w świetlicy wiejskiej

W gminie Jemielnica są trzy parafie: w Jemielnicy, Piotrówce i Centawie. Dwie pierwsze już świętowały dożynki. W minioną sobotę parafialne święto plonów odbyło się również w Centawie.

- Prócz mieszkańców naszej wioski, uczestniczyły w nim także osoby z Warmątowic i Błotnicy Strzeleckiej, z gminy Strzelce, ponieważ te miejscowości należą do parafii Centawa - mówi sołtyska Ewa Ptok.

Msza dziękczynna za plony została odprawiona przez proboszcza ks. Jana Czekańskiego w grocie przy kościele parafialnym.

- Piękna słoneczna pogoda sprzyjała świętowaniu i modlitwie o urodzaj na kolejny rok - cieszy się Ewa Ptok. - Wielu rolników podkreślało, jak ważne są dla nich słowa pieśni „Boże z Twoich rąk żyjemy, choć naszymi pracujemy”... Praca na roli jest ciężka, a urodzaj często zależy od kaprysów natury. Tym większą ufność pokładamy w Opatrzności - przyznaje.

Każde sołectwo miało na dożynkach swoich starostów. Każde starało się, by żniwniok wypadł jak najpiękniej.

- Dziękujemy za przygotowanie uroczystości wszystkim zaangażowanym osobom, paniom, które udekorowały kwiatami grotę, obsłudze poczęstunku, osobom pomagającym w robieniu zakupów. Dziękujemy zespołowi Centavia i orkiestrze z Żędowic za oprawę muzyczną, wójtowi gminy Jemielnica za umożliwienie rolnikom wspólnej kolacji. Słowa podziękowania kierujemy również do Grzegorza i Gizeli Pyka za ufundowanie wyrobów mięsnych - mówi Ewa Ptok.

W sobotni wieczór rolnicy wspólnie biesiadowali w świetlicy wiejskiej.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe