Mieszkańcy Strzelec Opolskich coraz chętniej korzystają z Platformy Usług Elektronicznych ZUS

  • 24.09.2021, 18:37
  • Źródło: ZUS Opole
Mieszkańcy Strzelec Opolskich coraz chętniej korzystają z Platformy Usług… fot. pixabay
W Strzelcach Opolskich i okolicy już ponad 5,5 tys. osób założyło i potwierdziło w ZUS profil na Platformie Usług Elektronicznych. W placówkach ZUS na Opolszczyźnie konto na PUE zarejestrowało już co najmniej 71,5 tys. mieszkańców.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS to narzędzie, które funkcjonuje od końca 2012 r. Korzystają z niej ubezpieczeni pracownicy, emeryci, renciści, przedsiębiorcy oraz lekarze. Platforma się sprawdziła i jest szczególnie przydatna w ostatnich miesiącach. To za jej pośrednictwem rodzice mogą składać wnioski o wypłatę świadczenia 300 plus z programu Dobry Start, płacić za wypoczynek polskim bonem turystycznym, a przedsiębiorcy składać wnioski o zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne w ramach tarczy antykryzysowej.

W pierwszym półroczu 2021 r. w strzeleckim inspektoracie ZUS profil na PUE zarejestrowało i potwierdziło 644 nowych użytkowników, w pierwszym kwartale – 196, a w drugim 448.

Co jeszcze możesz załatwić dzięki Platformie Usług Elektronicznych ZUS?

Każdy zainteresowany załatwieniem sprawy w ZUS może przez platformę umówić się na wideokonferencję z konsultantem. Dzięki temu, bez wychodzenia z domu, można załatwić indywidualną sprawę. Jeśli pracujesz to możesz sprawdzić czy pracodawca regularnie opłaca za ciebie składki. Ponadto możesz mieć wgląd do wystawionych przez lekarzy zwolnień chorobowych. Gdy prowadzisz działalność gospodarczą, przez PUE możesz zgłosić nowozatrudnionego pracownika do ubezpieczeń oraz zweryfikować stan rozliczeń z ZUS. Z kolei będąc emerytem, nie wychodząc z domu możesz pobrać roczne rozliczenie PIT z tytułu wypłacanych przez ZUS świadczeń.

Obecnie w Polsce z Platformy Usług Elektronicznych ZUS korzysta już ponad 8 milionów 745 tysięcy użytkowników.

Niemal 3 miliony 368 tysięcy osób zakładając konto na platformie, potwierdziło swoją tożsamość w placówkach ZUS na terenie kraju. Pozostali zrobili to przez profil zaufany, kwalifikowany podpis elektroniczny oraz za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Źródło: ZUS Opole

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe