Strażacy z kolejnymi medalami

  • 22.09.2021, 20:11
  • JG
Strażacy z kolejnymi medalami fot. archiwum OSP Pamiątkowe zdjęcie musi być!
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Szymiszowa wzięła udział w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie MDP, która odbyła się 11 września w Bielsku-Białej. 

Młodzi druhowie rywalizowali z drużynami z całej Polski, brali udział w wymyślnych konkurencjach w niesamowitej atmosferze, a także mogli poznać obecnych na wydarzeniu m.in. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudę oraz Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Jacka Kleszczewskiego. 

Nasi strażacy byli podzieleni według wieku na cztery dwuosobowe drużyny.

- Bardzo wymagający tor przeszkód, który zawierał takie przeszkody jak spacer farmera czy ścianę, był sprawdzianem charakteru, motywacji i siły. Młodzi druhowie z Szymiszowa dali z siebie wszystko i za to należą im się brawa i gratulacje. Ostatecznie dwie drużyny zdobyły srebrne medale, gdzie w każdej kategorii wiekowej startowało prawie 30 drużyn. Jesteśmy z was wszystkich dumni - mówi Piotr Kiełbasa, prezes OSP Szymiszów. - Dziękujemy gminie Strzelce Opolskie, że mogliśmy dotrzeć na te zawody oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania zawodników - dodaje.

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 25.09.2021, 21:52
zapytam ..tak sobie ..jaką sprawnością fizyczną wykazuje się strażak [ pierwszy z lewej] który medali i beretek ma ,,jak ruski generał ?
dh Piotr Kiełbasa - prezes OSP Szymiszów
dh Piotr Kiełbasa - prezes OSP Szymiszów 27.09.2021, 14:57
Już odpowiadam, to druh, który jest odpowiedzialny za działania na rzecz MDP na skalę powiatu bielskiego. Jego największą sprawnością fizyczną jest zapewne otwieranie drzwi do sponsorów i instytucji, dzięki którym można pozyskiwać środki na organizowanie wszelkiego rodzaju spotkań i zawody MDP.
Proszę o kontakt poprzez profil fb OSP Szymiszów, a chętnie dokładnie opiszę zasługi tego strażaka.
Pozdrawiam.

Pozostałe