Seniorzy znów się integrują

  • 25.09.2021, 12:24
  • JG
Seniorzy znów się integrują Seniorzy odwiedzili Piotrówkę

Po wielomiesięcznej przerwie Klub Senior + w Strzelcach Opolskich ponownie zaczął funkcjonować. Zajęcia cieszą się sporym zainteresowaniem, bo mieszkańcy są spragnieni wspólnych spotkań.

W połowie lipca seniorów odwiedzili aktorzy z teatru „Ekostudio” w Opolu.

Strzelecki klub współpracuje również ze Stowarzyszeniem Odnowy Wsi Piotrówka i na początku sierpnia odbyło się spotkanie integracyjne. Seniorzy zostali zaproszeni przez stowarzyszenie do Piotrówki gdzie zwiedzili izbę pamięci, pomnik ofiar wojennych oraz kościół.

- Izba pamięci wywarła na seniorach ogromne wrażenie ze względu na dużą liczbę osobistych pamiątek, zdjęć oraz artefaktów historycznych, które przywołały wspomnienia z dawnych lat - mówi Maria Kanas, referent ds. organizacji zajęć na rzecz osób starszych. - Po zwiedzeniu izby, seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie mieli okazję zintegrować się z seniorami z Piotrówki. Na spotkaniu zawiązała się wyjątkowa przyjaźń pomiędzy najstarszym członkiem Klubu Seniora a najstarszą mieszkanką Piotrówki - dodaje.

W ramach dalszej współpracy odbyło się spotkanie w klubie w Strzelcach Opolskich, które zakończyło się bardzo miłym akcentem - podziękowaniem za owocną współpracę, która jak wszyscy mają nadzieję będzie się rozwijać. Świadczą o tym zaplanowane w najbliższym czasie wycieczki do Studzionki i Muzeum Wsi Opolskiej.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 25.09.2021, 21:24
.. ładne fotka ..seniorów .. piękne deklaracje ..a jak szum medialny minie to .. jak seniorka która nie tak dawno kształciła się na .. wypasionym komputerze w temacie tajników IT .. dzisiaj chodzi z balkonikiem i .. żebrze o ..kromkę chleba ...

Pozostałe