Studnie, przepompownie i pętla...

  • 22.09.2021, 12:24
  • PL
Studnie, przepompownie i pętla... Po zrealizowaniu projektu stacje wodne będą działały efektywniej

Od kilku miesięcy na terenie gminy Ujazd realizowany jest projekt „Poprawa gospodarki wodnej w gminie Ujazd”. Działania prowadzone w ramach inwestycji mają na celu modernizację gminnej infrastruktury wodnej. W ostatnim czasie zainicjowano prace związane z odwierceniem studni głębinowych na stacjach uzdatniania wodny zlokalizowanych w Ujeździe, Sieroniowicach i Zimnej Wódce.

- To dodatkowe zadanie, które prowadzimy równocześnie z poprawą gospodarki wodnej. Wcześniej nie zostało ono uwzględnione w projekcie, natomiast podjęte działania będą jego uzupełnieniem - mówi burmistrz Hubert Ibrom. - Studnie wywiercone będą w nowej technologii, co pozwoli na osiągnięcie większej wydajności oraz mniejszej awaryjności. Na każdej ze stacji będziemy posiadać też awaryjne studnie, które będą mogły być równolegle lub naprzemiennie wykorzystywane - tłumaczy.

Takie rozwiązanie usprawnić ma nie tylko funkcjonowanie gminnych stacji hydrologicznych, ale również zabezpieczyć mieszkańców przed wystąpieniem problemów wodnych.

Koszt prac wynosi 500 tys. zł. Za ich wykonanie odpowiedzialna jest Zakład Usług Studziennych Marian Wójcik z Kielc. Zakończenie przedsięwzięcia zaplanowano na listopad tego roku.

W ramach całego projektu natomiast zapętlane są wodociągi między Zimą Wódką a Sieroniowicami oraz osiedlem Piaski a Niezdrowicami. Przy Strefie Aktywności Gospodarczej powstaje zbiornik retencyjny o pojemności 2 000 m3, a w Ujeździe o pojemności 500 m3. Na terenie Ujazdu zainstalowano też dwie pompownie z zestawami hydroforowymi i wykonano sieć wodno-kanalizacyjną na osiedlu Piaski.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 4 mln zł przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rolnego wynoszącego 2 mln zł.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe