Mała ojczyzna, wielka sprawa

  • 23.09.2021, 09:24
  • Krzysztof Zyzik
Mała ojczyzna, wielka sprawa

Drodzy Czytelnicy,

miło mi poinformować, że związałem się zawodowo z wydawnictwem „Silesiana”, gdzie odpowiadam za rozwój „Strzelca Opolskiego”. To dla mnie zaszczyt i ważne zobowiązanie. Wierzę bowiem w uczciwe i niezależne od polityków media. Tylko takie potrafię robić. I wierzę w siłę małych ojczyzn.

Tak, mała ojczyzna to wielka sprawa. Bez dobrego życia lokalnego nie ma sukcesu kraju. Wielu chce dziś robić wielkie porządki w Polsce, a nie potrafi ich zrobić na własnym podwórku. Tymczasem dla mnie patriotyzm to nie wymachiwanie flagą i wielkimi hasłami, lecz dawanie świadectwa swoim życiem i pracą dla innych. Bycie dobrym gospodarzem w domu, na wsi, w gminie, w firmie... Animatorem życia lokalnej społeczności. Dobrym pracodawcą, dzięki któremu ludzie mogą wieść szczęśliwe życie z rodziną, a nie żyć na dwa domy. Takich lokalnych patriotów chcemy promować. I nie interesuje nas przenoszenie na ziemię strzelecką jałowej młócki politycznej z Warszawy.

„Strzelec Opolski” zawsze będzie szukał tego, co łączy, a nie dzieli ludzi. Chcemy pracować dla Was w oparciu o wartości, jakie budują sukces naszych małych ojczyzn. Pracowitość, przywiązanie do rodziny i tradycji. Ale jednocześnie śmiałe patrzenie do przodu, bo świat się zmienia i my także chcielibyśmy się zmieniać dla Was. Chcemy, by w „Strzelcu Opolskim” pojawiło się więcej tematów społecznych i gospodarczych. Komentarzy i wymiany opinii. W naszych gminach zmieniają się bowiem nie tylko ulice, place i domy, lecz zmieniamy się także my. Nasze obyczaje i styl życia. Często są to zmiany na lepsze. Żyjemy zdrowiej, lepiej jemy i częściej się ruszamy. Ale dynamiczny rozwój, choćby nowych technologii, to też liczne pułapki. Obrazki rodziny, w której każdy z domowników siedzi z nosem we własnym telefonie, każą zadawać ważne pytania o to, w jakim kierunku zmierzają nasze relacje. Czy potrafimy jeszcze ze sobą rozmawiać?

Szanowni Państwo, przez ostatnich kilkanaście lat pełniłem funkcję redaktora naczelnego dziennika „Nowa Trybuna Opolska” i portalu nto.pl – największych mediów w regionie. Po podporządkowaniu mediów regionalnych politykom, zamknąłem ten rozdział życia. Podejmując pracę dla Was, wracam do źródeł zawodu. I w pewnym sensie na stare śmieci, bo w powiecie strzeleckim spędziłem kawałek dzieciństwa. Potem przez grubo ponad ćwierć wieku pracy w „nto” zjeździłem tę ziemię wzdłuż i wszerz. Byłem na Górze Świętej Anny, gdy ekolodzy przykuwali się do domów przeznaczonych do rozbiórki pod budowę autostrady. Byłem na wsiach pod Ujazdem, gdy górnicy z zamykanych kopalń tracili pracę. Do szkoły w Otmicach ściągałem panią minister edukacji i razem otwieraliśmy portal wiedzy dla uczniów. Wracając w tych dniach do tych miejsc, z radością widzę, jak wiele się zmieniło na plus. Ale mam też świadomość, jak dużo jest jeszcze do zrobienia. I o tym też będziemy pisać.

Drodzy Czytelnicy, bez Was „Strzelec Opolski” nie istnieje. Bez czasu, jaki nam poświęcacie, bez życzliwej lektury i bez krytyki, która też jest potrzebna, by lepiej zrozumieć Wasze potrzeby. To Wy jesteście naszymi pracodawcami. Na władze samorządowe i krajowe głosujecie co kilka lat. Na ulubiony lokalny tygodnik – co tydzień. Dlatego dziękuję Wam za to zaufanie. Namawiam i proszę o dzielenie się spostrzeżeniami na temat naszej gazety. Co najbardziej w niej lubicie, a czego Wam brakuje? Podpowiadajcie nam też, jak skuteczniej docierać do większej liczby Czytelników. Razem twórzmy społeczność „Strzelca Opolskiego” i budujmy sukces naszej małej ojczyzny.

Krzysztof Zyzik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do niedawna czytelnik NTO
Do niedawna czytelnik NTO 11.10.2021, 21:59
Życzę Panu i zespołowi powodzenia .
 strzelec opolski
strzelec opolski 25.09.2021, 21:59
Panie Redaktorze zasada nr1 .. jeżeli nie będzie Pan prowadzany na '' reklamowej smyczy '' to gwarantuję że odniesie Pan sukces i będzie Pan szanowany i podziwiany
rodak
rodak 24.09.2021, 10:13
Taka osoba, wraz ze swoim doświadczeniem i tzw. lekkim piórem, z pewnością wzmocni zespół redakcyjny. Czekam również na Pana teksty. Pozdrawiam!.

Pozostałe