Cztery pary spodni i kurtka

  • 22.09.2021, 12:24
  • JG
Cztery pary  spodni i kurtka Mieszkańcy zebrali sporo śmieci

Mieszkańcy Spóroka po raz trzeci włączyli się w akcję sprzątania świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W sobotę, 18 września, grupa około 20 mieszkańców wyruszyła na wieś, żeby sprzątać.

- Podzieliliśmy się na cztery mniejsze grupy i każda poszła w swoją stronę. Np. jedni przeszli ulicą Chrobrego, zahaczając również o las w stronę Kadłuba i Staniszcz Wielkich, drudzy sprzątali ul. Guznera - mówi Rafał Koj, sołtys Spóroka. - Znajdowaliśmy przede wszystkim szkło i papierki, ale były również cztery pary spodni i kurtka. Śmieci było mniej niż w poprzednich latach - dodaje.

Po pracy mieszkańcy zebrali się przy Ptasim Stawku. Tam było ognisko z kiełbaskami oraz coś słodkiego.

- Cieszę się, że w naszą akcję zaangażowały się również dzieci, dzięki temu uczą się, żeby nie wyrzucać śmieci, gdzie popadnie, tylko w wyznaczone miejsca. Mieliśmy również tablice edukacyjne z zasadami poprawnego segregowania odpadów i każdy mógł sobie przypomnieć, o czym należy pamiętać, jeśli chodzi o śmieci. Dziękuję wszystkim, którzy w sobotę poświęcili swój czas i włączyli się w akcję - dodaje sołtys.

Organizatorami sprzątania sołectwa było Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Spórok przy wsparciu sołtysa i rady sołeckiej. Stowarzyszenie zgłosiło również akcję do Czystego Regionu, który musi odebrać zebrane odpady.

- W przyszłym roku również zorganizujemy akcję. Mam nadzieję, że nie zabraknie chętnych do wspólnego sprzątania - dodaje.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe