Żniwniok w parafiach i na wyjeździe

  • 21.09.2021, 12:24
  • bea
Żniwniok w parafiach i na wyjeździe Na bieruńskim święcie gościli: Andrzej Kapica, Rudolf Wieczorek, Renata Krawczyk, Waldemar Krawczyk, Ewa Larisz i Roman Larisz

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w gminie nie świętowano z rozmachem dożynek. Ale rolnicy dziękowali za plony na mszach dożynkowych w parafiach. 5 września odbyły się dożynki parafialne w kościele w Suchej, tam ze żniwnym wieńcem i darami obecna była delegacja Suchodańca, 12 września msza dziękczynna miała miejsce w Krośnicy - spotkali się na niej rolnicy z Krośnicy i Boryczy.

Przedstawiciele gminy Izbicko zostali zaproszeni na żniwnioka do Bierunia, gdzie obchodzony był dodatkowo jubileusz 30-lecia samorządu. Przypomnijmy, że bierunianie odwiedzają też naszą gminę - przyjeżdżają co roku, by oddać hołd poległym pod Siedlcem powstańcom, którzy pochodzili z okolic tego miasta.

- Było rewelacyjnie, spędziliśmy w Bieruniu cały dzień. Wzięliśmy udział w uroczystościach i zwiedziliśmy też miejscowość. Burmistrz i tamtejsi radni zaopiekowali się nami bardzo serdecznie - relacjonuje radny Roman Larisz.

Miejmy nadzieję, że przyszłym roku dożynki w gminie Izbicko też będą tłumne i huczne.

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe