Wokal pod okiem fachowca

  • 20.09.2021, 13:38
  • JG
Ramona Błachowicz z BiCeK Ramona Błachowicz będzie uczyła śpiewu nową grupę
Przy Bibliotece i Centrum Kultury w Kolonowskiem od kilku lat działa Studio Pod Florianem, które prowadzi dyrektor placówki Józef Kotyś. Obecnie do grupy należą cztery dziewczyny, ale pojawiły się pewne plany.

- Planujemy uruchomić drugą grupę, tym razem w Staniszczach Małych. Będą do niej mogli należeć uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, ale zapraszamy również dzieci z Fosowskiego i Staniszcz Wielkich - mówi Józef Kotyś. 

Pierwsze organizacyjne spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 20 września, o godzinie 15.00 w świetlicy wiejskiej w Staniszczach Małych. Józef Kotyś podkreśla, że w tej grupie szczególny nacisk będzie położony na naukę indywidualną od podstaw, a zajęcia będzie prowadziła Ramona Błachowicz, która od niedawna pracuje w BiCeK.

- Śpiewem interesuje się od zawsze, pochodzę z umuzykalnionej rodziny. Od trzech lat współpracuje ze studiem wokalnym "Do-Mi-Sol" w Zawadzkiem, a pani Małgorzata Rabicka,  która je prowadzi, też uczyła mnie kiedyś śpiewać. Występuję na różnych festiwalach i przeglądach - mówi pani Ramona. - Muzyka pobudza wyobraźnię, łączy ludzi, sprawia, że nasze życie jest barwniejsze. Cieszę się, że oprócz swojej biurowej pracy, będę też mogła popracować z dziećmi i je czegoś nauczyć - dodaje.

Pani Ramona podkreśla, że będzie wymagającą nauczycielką, ale nie trzeba się jej obawiać.

- Ważne jest to, żeby przyszły do nas osoby zdeterminowane. Należy pamiętać, że przede wszystkim liczy się ciężka praca w domu, nauka na zajęciach to około 15-20% drogi do sukcesu - dodaje. - Naszych podopiecznych będę chciała nauczyć śpiewania estradowego, żeby dobrze czuli się na scenie i żeby uświadomili sobie, że śpiew to nie tylko wydobywanie głosu, ale też okazywanie emocji, uczuć. To wszystko jest ważne - dodaje. 

Studio Pod Florianem to miejsce, gdzie można realizować swoją pasję, która być może kiedyś okaże się sposobem na życie. To również dobra zabawa z muzyką i przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu. 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czytelnik
czytelnik 04.10.2021, 13:30
Co Wam się stało Zawila? Popiliście czy co? Po kilku latach milczenia się nawróciliście? A może coś knujecie?
josef zawila
josef zawila 02.10.2021, 19:55
szanowny panie kotys- niestety pisze tylko prawa reka bo lewa mam zlamana i bardzo mi sie podoba pana inicjatywa studio pod florianem. jak bede organizowal spotkanie po latach to pana zaprosze i mimo naszych historycznych wspomnien zwiazanych z moim domem w fosowskiem wyzszosc stawiam jako muzyke i jak pan i ja zaspiewamy razem to bedzie sie pan bog cieszyl 1
dzisiaj na swiecie jest jeden najwazniejszy cel- aby ludzie
przestali sie nienawidzic - nie wspomne ani slowa o tym co bylo bo w dniu 15.08.2022 bede organizowal spotkanie zespolu w ktorym gralem w dawnych czasach i zaprosze pana z norbertem kostoniem 1- to bedzie tkzw. pojednanie po problemach ale ja juz nie mam sprawy domu w rekach bo przekazalem moim dzieciom
NIE MUSI PAN WOGOLE NAD TYM MYSLEC - MUZYKA PANIE JOZEFIE JEST NAJWAZNIEJSZA W ZYCIU
:"GDZIE SLYSZYSZ SPIEW- TAM WCHODZ
TAM DOBRE SERCA MAJA - BO ZLI LUDZIE - WIERZAJ MI NIGDY NIE SPIEWAJA " S LENARTOWICZ I PAN JAKO POLONISTA POWINIEN WIEDZIEC ZE JOSEF ZAWILA
JES ZAWODOWYM MUZYKIEM I ZA MUZYKE WYBUDOWAL DOM I KUPIL DZIALKE - OBECNIE : 500 000 EUR wartosci.
niech zyje schlesien - josef zawila

Pozostałe