Domek na gazety i inne pomysły

  • 20.09.2021, 11:54
  • JG
Domek na gazety i inne pomysły fot. archiwum prywatne Pamiątkowe zdjęcie wykonane podczas oficjalnego otwarcia placu zabaw
Mieszkańcy Rozmierki po raz kolejny pokazali, że mają głowy pełne pomysłów i nie boją się społecznej pracy, nawet w sezonie urlopowym.

Stowarzyszenie "Nasza Rozmierka" pozyskało blisko 11 tys. zł na projekt "Rozmiereckie przedszkolaki to Eko-maniaki" w ramach konkursu "Opolska Wieś Przyszłości" ogłoszonego przez Samorząd Województwa Opolskiego. Na terenie placu zabaw pojawiły się nowe urządzenia zabawowe, stół i ławki.

- Zrobiliśmy też ścieżkę sensoryczną z naturalnych materiałów, grę w klasy z drewna. Mamy kącik, w którym posadziliśmy m.in. lawendę i ustawiliśmy domek dla motyli. Przedszkolaki zasadziły swoje rośliny, o które teraz dbają - mówi Gabriela Radziej, autorka projektu.

W czwartek, 9 września, odbyło się uroczyste zakończenie projektu połączone z zawodami sportowymi i ekologicznymi dla maluchów z Rozmierki i Chechła. To właśnie w drugiej miejscowości znajduje się zaprzyjaźniona placówka szkolna, która była partnerem projektu (jednym z warunków starania się o dofinansowanie było "wyjście" poza powiat). 

- Mamy upiekły ciasto i ciasteczka. Pogoda dopisała, więc dzieci mogły przetestować wszystkie urządzenia. Panie z przedszkola przeprowadziły też zabawy integracyjne, dla każdego mieliśmy upominek - dodaje pani Gabriela. 

Mieszkańcy sołectwa pozyskali również 6 tys. zł w konkursie Działaj Lokalnie organizowanym przez Stowarzyszenie Kraina św. Anny. Projekt miał nazwę "O zmroku piłka jest w toku. Dzieciaki i robale to nasi ziomale". Na terenie centrum rekreacyjno-wypoczynkowego pojawiły się nowe ławki, lampa solarna przy boisku oraz piaskownica. Tym razem również pamiętano o owadach i ustawiono dla nich cztery domki, posadzono kolejne rośliny.

- Cały czas pamiętamy o tym, że ma to być miejsce nie tylko przyjazne mieszkańcom, ale również i turystom, którzy odwiedzają naszą wioskę. Kiedy będą odpoczywać mogą sięgnąć po gazety, które umieściliśmy w drewnianej budce  - opowiada Gabriela Radziej. 

W piątek, 10 września, na zakończenie projektu zorganizowano wieczorne granie w piłkę plażową i ognisko. W spotkaniu udział wzięło około 90 mieszkańców Rozmierki i okolicznych wiosek.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie i pomoc przy pracach - mówi pani Gabriela. 

Autorka projektów podzieliła się z nami kolejną dobrą wiadomością, udało się pozyskać kolejne 6 tys. zł z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup huśtawek i bujaczka na plac zabaw. Obok pojawi się też strefa relaksu z ławkami i domkiem na gazety. 

JG

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe