Pijany kierowca tira zasypiał na A4. Był też poszukiwany przez prokuraturę

  • 2 dni temu, 11:50
  • Źródło: KPP Strzelce Opolskie
Pijany kierowca tira zasypiał na A4. Był też poszukiwany przez prokuraturę…
Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał mieszkaniec Koszalina, który zasnął za kierownicą ciężarówki. 43-latek kierował zestawem ciężarowym, który ważył kilkanaście ton. Dodatkowo, mężczyzna był poszukiwany przez koszalińską prokuraturę. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na strzeleckim odcinku autostrady A4. Świadek zauważył kierowcę samochodu ciężarowego, który zasypiał za kierownicą. W pewnym momencie ciężarówka zatrzymała się na pasie ruchu. Zaniepokojony kierowca zawiadomił o tym zdarzeniu policjantów.

Patrol ruchu drogowego po przyjeździe na miejsce nie miał już wątpliwości co było przyczyną zachowania kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 43-latka dało wynik blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez koszalińską prokuraturę.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi Koszalina prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz sadowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policja apeluje do wszystkich kierowców: Piłeś alkohol - nie jedź! Przypominamy również, że w budynku strzeleckiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat, który o każdej porze pozwala sprawdzić stan trzeźwości. Bądź świadomym i odpowiedzialnym kierowcą!

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe