Medale lekkoatletów

  • 19.09.2021, 08:24
  • ZAG
Medale lekkoatletów Drużyna UKS-u wraz z trenerem

Czwartego września na stadionie Łuczniczka w Kędzierzynie-Koźlu lekkoatleci do 16. roku życia rywalizowali w Mistrzostwach Województwa Opolskiego. W zawodach udział wzięło czterech zawodników klubu UKS Komar Strzelce Opolskie, dla których ten start okazał się bardzo dobry.

Aleksander Duk został mistrzem województwa w wieloskoku, uzyskał wynik 12 m 17cm – co dało mu czwarty wynik w tej kategorii wiekowej w Polsce! Ten sam zawodnik zajął także drugą lokatę w biegu na 110 metrów przez płotki. Na metę wbiegł 16,34 sekundy po starcie - to ósmy rezultat w kraju.

Drugie miejsce w biegu 4x100 m zajęła nasza drużyna w składzie: Aleksander Duk, Wojciech Mehlich, Wojciech Markowski i Tomasz Markowski. Najniższą lokatę na podium w biegu 300 m przez płotki wywalczył ponadto Wojciech Mehlich (44,77 s - 21. wynik w kraju).

Dzięki bardzo dobrym wynikom nasi lekkoatleci zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Młodzików, które rozegrane zostaną w ostatni weekend września w Karpaczu.

Warto wspomnieć także o trenerze naszej drużyny, którym jest Ronald Mehlich - pięciokrotny mistrz Polski w biegach przez płotki na hali i na otwartym stadionie. Strzeleccy lekkoatleci trenują na obiektach strzeleckiego liceum.

 

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe