Przedszkole ma nową dyrektorkę

  • 17.09.2021, 12:24
  • PL
Przedszkole ma nową dyrektorkę Agnieszka Kauch z grupą przedszkolaków, która tego roku opuściła mury przedszkola

Kilkanaście dni temu zarówno uczniowie, jak i przedszkolaki wkroczyli w nowy rok szkolny. Trochę zmian czekało na dzieci uczęszczające do Publicznego Przedszkola w Ujeździe. Pierwszego dnia powitała ich nowa dyrektorka. Z początkiem września stanowisko to objęła Agnieszka Kauch, która z placówką związana jest od 2007 roku. Ukończyła ona kształcenie wczesnoszkolne i wychowanie przedszkolne ze specjalnością język angielski, studia podyplomowe z neurologopedii oraz edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także organizację i zarządzanie oświatą. Prywatnie jest mamą trójki dzieci.

Przedszkole jest jednostką kształtującą rozwój dzieci od najmłodszych lat. Zapytaliśmy, jaką wizję funkcjonowania placówki ma nowa dyrektorka.

- Z pewnością jest to integracja całej społeczności przedszkolnej, współdecydowanie, dialog oraz budowanie zespołu. Uważam, że praca zespołowa jest kluczem w tworzeniu placówki. Pracując z dziećmi, dbamy o to, aby stwarzać im warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, zapewniać im bezpieczeństwo, a także nieustannie podnosić jakość usług edukacyjnych - mówi Agnieszka Kauch.

Zarządzanie przedszkolem to także wyznaczanie priorytetów dotyczących pracy instytucji.

- Chcemy, aby nasze przedszkole było instytucją zaangażowaną lokalnie. Ważne jest też budowanie komunikacji, relacji w duchu szacunku, uważności i zaufania na każdej płaszczyźnie. Równie istotne jest wdrażanie nowych pomysłów i innowacji, dzięki którym rozwija się baza dydaktyczno-wychowawcza, a w konsekwencji podnosi się prestiż placówki w procesie kształcenia i wychowania dziecka. Działania opracowywane są na podstawie kierunków realizacji polityki oświatowej państwa oraz podstawy programowej wychowania przedszkolnego - tłumaczy nowa dyrektorka.

Obok podejmowanej działalności, najważniejsi są podopieczni placówki.

- Przede wszystkim jesteśmy tutaj dla dzieci, a ich potrzeby są kluczowe. Wszystko, co robimy, ukierunkowane jest na indywidualizację potrzeb dziecka. Przede wszystkim działamy wspólnie, diagnozujemy potrzeby dzieci, rozmawiamy, dzielimy się pomysłami i sukcesywnie je wdrażamy. To dopiero początek roku szkolnego, do tego trwająca pandemia, staramy się jak najlepiej wykonywać swoją pracę, aby dzieci były zadowolone - podkreśla Agnieszka Kauch.

Podjęcie nowego stanowiska wiąże się również z wyznaczeniem planów na przyszłość.

- Chciałabym, aby wzrósł poziom informatyzacji placówki, co na pewno usprawni pracę nie tylko nauczycielom, ale także dzieciom i rodzicom. W planach mamy wprowadzenie dziennika elektronicznego, który pozwoli na osiągnięcie lepszej komunikacji między rodzicami, a wychowawcami grup, zwłaszcza w dobie pandemii, kiedy mamy ograniczony kontakt - mówi nowa dyrektorka.

Agnieszka Kauch kierować będzie placówką przez najbliższe pięć lat.

- Dziękuję wszystkim, którzy od 1 września tworzą nasz zespół. Życzę nam zapału do pracy, uśmiechu na każdy dzień, a przede wszystkim zdrowia, abyśmy mogli realizować się w swoim zawodzie - mówi Agnieszka Kauch.

Do dobrych słów dołącza się nasza redakcja. Życzymy, by całej kadrze udało się zrealizować zamierzone cele i osiągnąć razem wiele sukcesów.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe