Kolejne sukcesy Dominika

  • 16.09.2021, 12:24
  • UP
Kolejne sukcesy Dominika Dominik Chałat zdobył dwa srebrne medale w kategorii U15

Młody sportowiec z Kadłubca Dominik Chałat odniósł kolejne sukcesy. W dniach 4-5 września w Raciborzu odbyły się zawody Odra Sup Cup, podczas których Dominik zdobył dwa srebrne medale. SUP to skrót od nazwy Stand Up Paddle, co dosłownie znaczy: wiosłowanie na stojąco. To sport wodny, który narodził się na Hawajach z surfingu. Zawodnik musi utrzymać równowagę na specjalnej desce i wiosłować.

- Dominik ścigał się z zawodnikami z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Wałcza, Opola, Poznania, Warszawy, Wałbrzycha, Niemiec i Czech – wymienia ojciec Dominika Zbigniew Chałat - W pierwszym dniu odbyły się wyścigi short race, czyli trzy biegi po 200 metrów. Dominik zdobył srebro w tej kategorii. Musiał uznać wyższość jedynie zawodnika z Czech. W drugim dniu odbył się wyścig na dystansie 10 km (w tym ostatnie 4 km pod prąd) i Dominik zameldował się na mecie drugi, tym razem tuż za plecami zawodnika z Niemiec. Trzeba przyznać, że był to morderczy wyścig i prawdziwy bieg tytanów - podkreśla pan Zbigniew.

Dodatkową konkurencją były wyścigi Dragon Race, gdzie na jednej desce płynęła czteroosobowa ekipa. Drużyna Dominika zakończyła rywalizację w tej kategorii na biegach eliminacyjnych. Serdecznie gratulujemy Dominikowi wspaniałej kondycji, hartu ducha i kolejnych sportowych sukcesów.

 

UP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dawid Daniel Richter
Dawid Daniel Richter 14.10.2021, 11:08
Super! Gratulacje!

Pozostałe