Jemielnica gościła ekspertów

  • 15.09.2021, 08:24
  • KUB
Jemielnica gościła ekspertów W nowej auli dla gości zagrała Jemielnicka Orkiestra Dęta

W czwartek i piątek w ubiegłym tygodniu w Jemielnicy odbywały się zgromadzenie ogólne i konferencja stowarzyszenia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW), do którego należy gmina Jemielnica.

- Mieliśmy zaszczyt być współorganizatorami i gościć przedstawicieli wielu gmin i instytucji z terenu całego kraju - cieszy się wójt Marcin Wycisło. - Dziękuję zarządowi PSORW za wybór Jemielnicy na miejsce organizacji tego wydarzenia.

- Celem naszego stowarzyszenia jest tworzenie platformy współdziałania na rzecz zachowania istniejących i tworzenia nowych wartości polskiej wsi - przekonuje Marek Chmielewski, przewodniczący zarządu PSORW. - Pod uwagę brane są szczególnie sfery tożsamości, zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego, zachowania dziedzictwa kulturowego, kształtowania krajobrazu wiejskiego.

Te wartości reprezentuje właśnie Jemielnica, która może pochwalić się przepiękną spuścizną cysterską - nie tylko sakralną, lecz także rekreacyjną - zadbanym stawem i zabytkową ulicą Wiejską, przy której mieści się nowa świetlica wiejska. To właśnie tam - w przestronnej auli odremontowanego budynku odbywały się obrady PSORW.

- Myślę, że sala z nowym nagłośnieniem, dostosowaną sceną jak najbardziej zdała egzamin - przyznaje wójt. - Uczestnicy konferencji byli pod wrażeniem. Dziękuję pracownikom biura PSORW i moim współpracownikom, w szczególności Magdalenie Pyttel, sołtysom Adelajdzie Wiechoczek i Ewie Ptok, Piotrowi Michalikowi oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję Grzegorzowi Pyka i Kołu Gospodyń Wiejskich z Gąsiorowic za przygotowane produkty lokalne, Jemielnickiej Orkiestrze Dętej oraz młodzieży pod okiem Marioli Pyka i Beaty Fuhl - za oprawę artystyczną. Konferencja została dofinansowana ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe