Komiks i folder o Strzelcach

  • 08.09.2021, 11:48
  • JG
Komiks i folder o Strzelcach Renard jest dobrym duchem miejskiej biblioteki i projektu, który opiera się na historii Strzelec
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna Strzeleckiego Ośrodka Kultury otrzymała 100 tys. złotych dotacji z Narodowego Centrum Kultury na projekt "Biblioteka - Twoje i Moje Miejsce". W ramach programu "Blisko 2021-2022" podobne dofinansowanie otrzymało jeszcze 48 bibliotek w całym kraju.

" Biblioteka - Twoje i Moje miejsce" to dwuletni program skierowany do wszystkich mieszkańców Strzelec. 

- Jego celem jest nadanie nowego wizerunku biblioteki i wzmocnieniu jej roli w lokalnej społeczności poprzez szereg zaplanowanych działań poznawczych i integracyjnych, które mają zachęcić do zawierania partnerstw i ich aktywizacji na rzecz rozwoju społeczności lokalnych - mówi Grażyna Waz, kierownik biblioteki. - Chcielibyśmy stworzyć w bibliotece centrum integracji społecznej, do którego podążać będą nie tylko czytelnicy, ale wszyscy mieszkańcy. Realizacja projektu pozwali nam na wypracowanie różnorodnych form współpracy na rzecz wspólnego dobra, poprawie jakości życia i udziale w życiu społeczno-kulturalnym naszego miasta - dodaje. 

MiGBP chce wykorzystać potencjał nowej biblioteki i pokazać, że jest to miejsce tętniące życiem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku pracownicy strzeleckiej placówki wezmą udział w szkoleniach. Zorganizowane zostanie także spotkanie autorskie z Markiem Gaworskim, który przybliży mieszkańcom lokalną historię. Będzie to również wstęp do stworzenia przez dzieci komiksu. 

- Kolejnym etapem projektu będzie cykl warsztatów z tworzenia komiksu, przygotowania scenariusza i wydania go w formie książkowej. Na zakończenie pierwszego roku planowany jest wyjazd integrujący dzieci i młodzież do Pałacyku Myśliwskiego w Zawadzkiem - opowiada Grażyna Waz.

Drugi rok realizacji projektu rozpoczną dni otwarte biblioteki, podczas których mieszkańcy będą mogli zobaczyć, jakie możliwości daje placówka. W planach jest szkolenie i spotkanie autorskie dla seniorów, którzy będą poznawać nasz rejon, jednocześnie zdobywając ciekawe informacje do wydania folderu promującego atrakcyjne miejsca. 

- Będzie to rok, w którym społeczność lokalna oraz nasi partnerzy realizować będą wydarzenia zaproponowane właśnie przez nich - dodaje kierowniczka.

Zakończenie projektu odbędzie się w Parku Renardów wspólnym świętowaniem z mieszkańcami. Renard jest dobrym duchem miejskiej biblioteki i projektu, który opiera się na historii Strzelec.

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe