Gmina w mobilnym wydaniu

  • 10.09.2021, 12:24
  • PL
Gmina w mobilnym wydaniu Tak prezentuje się aplikacja po uruchomieniu

Gmina Ujazd uruchomiła gminną aplikację, którą obsługiwać można na smartfonach - o planach jej utworzenia pisaliśmy na naszych łamach. Rozwiązanie ułatwić ma zarówno przepływ najważniejszych informacji związanych z funkcjonowaniem gminy, jak i komunikację z mieszkańcami.

- To jeden z kolejnych elementów skracania dystansu pomiędzy mieszkańcami a urzędem. Zależało nam na tym, żeby stworzyć jedno źródło informacji, w którym znajdą się wszystkie aktualne wiadomości z życia gminy, a także stworzyć platformę, która pozwoli na usprawnienie komunikacji na linii urząd-mieszkańcy, ale i odwrotnie - tłumaczy burmistrz Hubert Ibrom.

Aplikacja zawiera kilka kategorii dotyczących lokalnej działalności. Znaleźć można w niej wiadomości z aktualnościami, kalendarz wydarzeń, informacje z Biuletynu Informacji Publicznej, komunikaty z Regionalnego Systemu Ostrzegania, kalendarz wywozu odpadów, mapę turystyczną z zaznaczonymi atrakcjami znajdującymi się w poszczególnych miejscowościach oraz możliwość zgłaszania problemów występujących na terenie gminy. Włączyć można też funkcję powiadomień umożliwiających otrzymywanie komunikatów o wybranych sprawach.

- Chcemy, żeby w jak największym stopniu odpowiadała ona na potrzeby mieszkańców, ale również innych osób, które zamierzają poznać naszą gminę - mówi burmistrz.

Pobranie i korzystanie z aplikacji jest darmowe. Ściągnąć może ją każdy użytkownik smartfona niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego.

- Cieszymy się, że udało się utworzyć gminną aplikację, jest ona bardzo funkcjonalna i łatwa w obsłudze, mamy też różne pomysły na jej ulepszenie i rozwój, zachęcamy wszystkich do pobrania - przekonuje burmistrz.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe