Przedszkole promuje zdrowie

  • 11.09.2021, 12:24
  • up
Przedszkole  promuje zdrowie Certyfikat odebrały dyrektor Publicznego Przedszkola im. Braci Grimm w Leśnicy Gabriela Tiszbierek oraz koordynator Karolina Trela

Kapituła Opolskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie przyznała Publicznemu Przedszkolu im. Braci Grimm w Leśnicy wojewódzki certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Został on wręczony podczas spotkania Opolskiego Kuratora Oświaty z kadrą kierowniczą szkół i placówek oświatowych 30 sierpnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Certyfikat odebrały dyrektor leśnickiego przedszkola Gabriela Tiszbierek oraz koordynatorka ogólnopolskiego projektu „Przedszkole Promujące zdrowie” Karolina Trela. Leśnicka placówka starała się o certyfikat od 3 lat.

- Od bieżącego roku rozpoczęło się staranie o uzyskanie tego tytułu, ale już na szczeblu ogólnopolskim – mówi Karolina Trela - Wszystkie potrzebne kroki zostały już podjęte. W trakcie trzech ostatnich lat realizowano w naszej placówce różne programy i projekty związane z promowaniem zdrowia jak np. „Mamo, tato, wolę wodę” czy „Czyściochowe przedszkole”. Podjęto działania związane nie tylko ze zdrowiem fizycznym, ale przede wszystkim skupiliśmy się na zdrowiu psychicznym naszych przedszkolaków, pracowników, nauczycieli i rodziców. Inicjatywy podejmowane były obustronnie. Rodzice wraz z dziećmi bardzo chętnie wykonywali powierzone im zadania. Czasy pandemii były dobrym przykładem na to, że potrafimy się zintegrować mimo ciężkiej sytuacji. Mamy nadzieję, że godnie będziemy prezentować certyfikat naszego Przedszkola Promującego Zdrowie. Po latach starań w końcu nam się udało! Teraz przed nami droga do zdobycia certyfikatu krajowego. Damy radę, bo wspólnie możemy więcej.

 

up

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe