Skończą do 15.00

  • 04.09.2021, 08:24
  • JG
Skończą do 15.00 Prace mają potrwać do października

Od ponad miesiąca w budynku szkoły podstawowej w Rozmierce trwają prace związane z przebudową części pomieszczeń. Przypomnijmy, że dwie sale placówki na parterze i puste mieszkanie zostaną zaadaptowane na potrzeby przedszkolaków.

- W budynku w Rozmierce zrealizowano już prace rozbiórkowe wewnętrzne i zewnętrzne, prace konstrukcyjne oraz wykonano schody zewnętrzne i podłogi. Aktualnie trwają prace związane z montażem instalacji sanitarnych i elektrycznych, montażem okładzin wewnętrznych, zagospodarowaniem terenów zewnętrznych - mówi Damian Obrusznik, zastępca dyrektora Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek w Strzelcach Opolskich.

Prace idą zgodnie z planem i na razie nie ma zagrożenia dla terminu zakończenia inwestycji. Ten wyznaczono na pierwszą połowę października. Najgłośniejsze prace mają zakończyć się do 31 sierpnia.

- Jesteśmy w kontakcie z wykonawcą, jeżeli faktycznie będzie trzeba, to tak zorganizujemy naukę, żeby nic nie przeszkadzało uczniom. Jesteśmy już po zamówieniu sprzętu i wyposażenia, będziemy mieli piękne przedszkole - mówi Irena Pachołek, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Rozmierce.

Od 1 września przedszkolaki wrócą do pomieszczeń na pierwszym piętrze. Tam przebywały już przed wakacjami, ponieważ przedszkole przy ul. Strzeleckiej zostało praktycznie z dnia na dzień wyłączone z użytkowania. A co z uczniami, czy w szkole będzie zmianowość?

- Mamy teraz mniej pomieszczeń do dyspozycji i to jest dla nas problem, ale tymczasowo udało nam się go rozwiązać. Wystąpiłam o uruchomienie świetlicy wiejskiej, która znajduje się naprzeciwko szkoły. Udało nam się ułożyć plan tak, że ostatnie lekcje kończą się o 15.00 - dodaje dyrektor ZPO.

Rodzice i dyrekcja mają nadzieję, że niebawem wszyscy uczniowie będą mogli przebywać już w jednym budynku. Najważniejsze jednak, że udało się tak rozmieścić uczniów i ułożyć plan, że żadna klasa ani grupa nie będzie musiała dojeżdżać na lekcje do innej placówki w gminie.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe