Znów na krajowym podium!

  • 03.09.2021, 12:24
  • UP
Znów na krajowym podium! Zawodnicy z Raszowej

Strażacy z Raszowej i Zalesia Śl. w dniach 27-28 sierpnia wzięli udział w zawodach sportowo-pożarniczych według regulaminu Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów (CTIF), które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Aby zakwalifikować się do zawodów krajowych trzeba było znaleźć się wśród najlepszych drużyn w zawodach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

W piątek startowały najlepsze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców w wieku 10-16 lat z poszczególnych województw oraz zwycięzcy poprzednich zawodów szczebla krajowego (trzy pierwsze miejsca). Chłopięca drużyna MDP Zalesie Śl. zajęła drugie miejsce, a drużyna MDP dziewcząt trzecie miejsce. Młodych strażaków do zawodów przygotowali Krzysztof Golly, Krzysztof Strużyna i Adrian Alscher.

- Treningi odbywały się w szkole podstawowej w Zalesiu Śląskim (bojówka), natomiast dużym problemem dla nas było przeprowadzenie treningu ze sztafety – mówi Krzysztof Golly - Musieliśmy jeździć do Reńskiej Wsi na bieżnię tartanową. Przygotowania trwały już od zawodów wojewódzkich, bo wiedzieliśmy, że musimy pokazać się z dobrej strony i jak widać przyniosło to bardzo dobre rezultaty. Wielkim sukcesem dla nas jest drugie miejsce w kraju! Młodzież wykonała kawał dobrej roboty na treningach, bez ich zaangażowania nie byłoby takiego wysokiego wyniku. To wszystko zasługa ich determinacji. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, gminy Leśnica, powiatu strzeleckiego oraz Agrocentrum. Za darmowy dojazd na zawody dziękujemy komendantowi z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. Naszej młodzieży serdecznie dziękuję za poświęcony czas oraz serce włożone w treningi. Poświęcili wakacje, żeby trenować i za to należy im się wielka pochwała. Dziękuję także Krzysztofowi Strużynie i Adrianowi Aslcherowi, którzy wykonali kawał dobrej roboty.

Znakomicie poszło też naszym strażakom z drużyn męskich i kobiecych.

Kobiece Drużyny Pożarnicze grupa A i grupa B zdobyły drugie miejsca, Drużyna Męska, grupa A wywalczyła pierwsze miejsce, a Drużyna Męska grupa B – trzecie miejsce. - Nasze drużyny do zawodów przygotowywali wspólnymi siłami strażacy z Raszowej – mówi prezes OSP Raszowa Marcin Murlowski – Bojówkę ćwiczyliśmy na boisku LZS-u w Raszowej. Serdecznie dziękujemy klubowi za udostępnienie obiektu. Sztafetę ćwiczyliśmy na obiekcie w Reńskiej Wsi. Do zawodów krajowych nie da się przygotować w miesiąc, czy nawet rok. Jest to długi proces, musi być zachowana ciągłość treningów. Trenowaliśmy cały czas, nawet w zimie. Wiadomo, że część zawodników się zmienia, jednak trzon danej drużyny pozostaje. Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Łukaszowi Jastrzembskiemu i staroście strzeleckiemu Józefowi Swaczyna za wsparcie finansowe naszego wyjazdu. Jest nam bardzo przykro, że marszałek nam nie pomógł, dlatego musieliśmy szukać środków na wyjazd gdzie indziej. Na szczęście mogliśmy liczyć na wsparcie firm z terenu powiatu strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego mówi Murlowski.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za naszych strażaków, którzy zakwalifikowali się do Olimpiady Strażackiej CTIF planowanej w lipcu 2022 roku w Słowenii.

 

UP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe