Wieś na końcu świata?

  • 02.09.2021, 12:24
  • JG
Wieś na końcu świata? Czytelnik przesłał nam zdjęcie uszkodzonego znaku

Kilka dni temu do naszej redakcji zgłosił się pan Michał, który zwrócił uwagę na zniszczony znak drogowy, który przedstawia koniec terenu zabudowanego. Stoi on przy wyjeździe ze Staniszcz Małych w stronę drogi wojewódzkiej 463 (trasa Ozimek - Zawadzkie), za mostem nad Małą Panwią.

- To jedno z granicznych miejsc gminy - miejsce, którym jak widać władze zupełnie się nie interesują. Uszkodzenie znaku postępuje, oby nie trzeba go było omijać, kiedy zupełnie położy się na asfalcie. Znak został prawdopodobnie uszkodzony przed przynajmniej dwoma miesiącami i nikt nie poczuwa się do jego naprawy - mówi nasz Czytelnik.

Pan Michał zwraca również uwagę na kiepski stan nawierzchni.

- Na drodze dojazdowej do Staniszcz Małych, od strony drogi nr 463, mimo bardzo trudnego do pokonania podwójnego zakrętu, mieszkańcy i turyści omijać muszą wyrwę w asfalcie, która znajduje się dokładnie na środku tegoż zakrętu - mówi. - Na tych dwóch przykładach widać wyraźnie, że Staniszcze Małe, zlokalizowane są na końcu „świata”, a zainteresowanie tym krańcem ze strony organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jest zerowe. Czyżby nikt z owych odpowiedzialnych tutaj nie zaglądał? - pyta.

Ze sprawą zgłosiliśmy się do starostwa powiatowego w Strzelcach Opolskich, które jest zarządcą tej drogi. Roland Weber z wydziału dróg poinformował nas, że zadanie zostało przekazane do realizacji. Niebawem sprawdzimy, czy znak został poprawiony, a wyrwa zaklejona.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kajak
Kajak 08.09.2021, 07:23
Jaśny gwint. Ten znak nie wygląda naturalnie24.
Smok
Smok 07.09.2021, 08:12
Bardzo trudny zakręt?
Może niech ten Pan lepiej już nie jeździ...
Jan
Jan 06.09.2021, 11:18
Nie wierze ze Staniszcze Male to koniec świata.Z jednej strony jest Krasiejòw z pieknym Dinozauer Parkiem,z drugiej strony Fosowskie z pieknym Resortem pod lasem
SD
SD 04.09.2021, 11:49
Dziura o ktòrej mowa jest z dnia na dzień coraz to większa. Dodatkowo na drodze dojazdowej do SM po prawej stronie krzaki "wychodza" juz na ulice zasłaniając cały zakręt. To jest część dojazdowa dla turystów i "przepiękna" wizytówka, gdzie kiedyś może dojść do wypadku.
Jan
Jan 04.09.2021, 08:32
Staniszcze male to koniec świata?Nie wierze w to.Z jednej Strony jest przeciez Krasiejów z piekna Kraina dinozalrów z drugiej strony Fosowskie z pieknym Resortem Pod Lasem.To piekne okolice.

Pozostałe