Lato pełne atrakcji

  • 01.09.2021, 12:24
  • PL
Lato pełne atrakcji Liczna grupa wakacjowiczów na pamiątkowej fotografii

Chociaż wakacje dobiegły końca, najmłodsi mieszkańcy gminy Ujazd, mogą wspominać jeszcze letni czas. Niedawno zakończyły się wakacyjne spotkania dla dzieci organizowane każdego roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe. Uczestnicy nie mogli narzekać brak atrakcji.

- W tym roku, poza ćwiczeniami plastycznymi, ruchowymi i najbardziej wyczekiwanymi zajęciami kulinarnymi, które odbywały się cyklicznie, na dzieci czekało wiele innych niespodzianek - mówi Krystyna Kałużny, dyrektor M-GODK w Ujeździe.

Jednymi z ważniejszych punktów programu były wycieczki. W pierwszej połowie wakacji chętni zwiedzili Sztolnię Czarnego Pstrąga i Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach oraz zawitali do Opola, gdzie podziwiali okolicę z perspektywy rzeki Odry, a także wybawili się w parku trampolin. W sierpniu natomiast wybrali się do Miasteczka Twinpigs i Muzeum Ognia w Żorach.

- Wyjazdy cieszyły się największym zainteresowaniem. Łącznie wzięło w nich udział 154 dzieci z całej gminy Ujazd - informuje Krystyna Kałużny.

Oferta nie była ukierunkowana tylko na rozrywkę, wygospodarowano również czas na zajęcia poszerzające wiedzę uczestników.

- Gościliśmy państwo Urbańczyk z Pasieki Gucio w Niezdrowicach, którzy przybliżyli dzieciom ciekawostki ze świata pszczół. Podczas lekcji prowadzonej przez Violettę Rekus z Jaryszowa poznaliśmy zagadnienia dotyczące oszczędzania. Odwiedzili nas przedstawiciele Związku Międzygminnego Czysty Region, którzy opowiedzieli o zasadach prawidłowej segregacji odpadów. Przy pomocy Dominiki Tiszbierek i strażaków z OSP Niezdrowice zorganizowaliśmy warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, a także odbył się wykład poświęcony bezpiecznym wakacjom przygotowany przez pracownika KRUS w Strzelcach Opolskich. Wiele uśmiechu wywołało przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru Kokon w Krakowie oraz bliskie spotkanie ze zwierzętami egzotycznymi - wylicza Krystyna Kałużny. - Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem wśród najmłodszych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy się w takim samym lub jeszcze szerszym gronie - dodaje.

Oby udało się powtórzyć inicjatywę.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe