Dwa place zabaw

  • 27.08.2021, 12:24
  • KUB
Dwa place zabaw Plac w sąsiedztwie urzędu miejskiego nie zachęca do spędzania na nim wolnego czasu. Wkrótce ma tu powstać skate park

Dwa istniejące już place zabaw w Zawadzkiem zostaną wzbogacone w nowe wyposażenie. Mieszkańcy zadecydowali, że w ramach budżetu obywatelskiego rozbudowany będzie plac zabaw przy ul. Nowe Osiedle. Budżet na ten cel to aż 50 tysięcy złotych. Za tę kwotę przewiduje się postawienie małpiego gaju, bocianiego gniazda (huśtawkę) i karuzeli. Dodatkowo zastosowane będzie miękkie podłoże, chroniące przed urazami.

Może się wydawać szokujące, że za tak dużą kwotę zakupione zostaną tylko trzy elementy, lecz ceny za wyposażenie palców zabaw są wyjątkowo wysokie, a winne są obowiązkowe certyfikaty bezpieczeństwa, które muszą posiadać urządzenia. I tak na przykład małpi gaj, czyli drewniana konstrukcja z linami i ślizgawką, kosztuje obecnie około 20 tysięcy złotych.

Już nie z budżetu obywatelskiego planuje się też wybudowanie nowego placu zabaw przy urzędzie miejskim. Tutaj z kasy gminy przewidziano tylko 30 tysięcy złotych, 100 tysięcy złotych dokłada firma Unimot. Przy takim budżecie wyposażenie placu będzie oczywiście bogatsze. Przewidziano w tym miejscu piramidę linową, street workout, czyli konstrukcję drążków i drabin do ćwiczeń, oraz dwie trampoliny. Wybudowany też będzie skate park. Na jego wyposażeniu znajdą się box doping ramp, box ramp i rail prosty, choć zapewne te nazwy powiedzą coś tylko miłośnikom jazdy na rolkach czy BMX-ie.

Obie inwestycje mają powstać na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. To znaczy, że firma, która wygra przetarg, będzie musiała wykonać wszystkie prace od A do Z. Nie jest jeszcze przewidziana data oddania obiektów. Według obecnej praktyki odchodzi się od sztywnych terminów. Określa się tylko, w ciągu ilu dni od podpisania umowy prace mają zostać ukończone. W przypadku obu placów zabaw wykonawcy będę mieli na to 100 dni.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

też zawadczanin
też zawadczanin 30.08.2021, 17:49
Nic nie stało na przeszkodzie, by zgłosić swój pomysł do budżetu obywatelskiego, a nie teraz lamentować!
zawadzczanin
zawadzczanin 02.09.2021, 18:12
A skąd wiesz czy nie zgłosiłem swojego pomysłu?
też zawadczanin
też zawadczanin 02.09.2021, 19:48
...po treści Twojego wpisu! Widocznie Twój pomysł nie spodobał się innym mieszkańcom ,i tyle. Swoją drogą w zgłoszonych projektach trudno doszukać się tego skierowanego wprost do emerytów,a może się mylę?
zawadczanin
zawadczanin 30.08.2021, 07:15
Co prawda człowiek na starość dziecinnieje.
Nie ma nic lepszego jak fikołki robione przez emerytów w nowo planowanym "małpim gaju".
Od dawno wiadomo ,że zawadzkie to miasto emerytów, może w tym kierunku trzeba było coś zrobić.
Po co kolejny plac zabaw.
Kolaboran
Kolaboran 15.09.2021, 20:59
Na tym polega demokracja, że w wolnych wyborach (ze zgłoszonych Pomysłów) wybiera się projekt, który dostał najwięcej głosów i go realizuje. Życzę bardziej owocnego promowania inicjatyw dla emerytów.
Pozdrawiam

Pozostałe