Rynek nabiera kształtów...

  • 20.08.2021, 08:24
  • PL
Rynek nabiera kształtów... Choć rynek jest jeszcze placem budowy, widać już jego wstępny zarys

Rewitalizacja rynku w Ujeździe jest jednym z większych przedsięwzięć prowadzonych na terenie gminy Ujazd. Działania związane z odbudową rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. W tym czasie plac zmienia dawne oblicze i nabiera nowych kształtów. Zapytaliśmy, na jakim etapie jest inwestycja.

- Zakończyły się prace dotyczące podbudowy, które przygotować miały powierzchnię pod ułożenie płyt granitowych. Zamontowane zostały one już na jednej czwartej rynku, od strony sklepu Rodzinnego. Zadanie to realizowane miało być dopiero jesienią, ale zależało nam na przyspieszeniu robót, żeby mieszkańcy mogli swobodnie korzystać z tej części - mówi burmistrz Hubert Ibrom.

Płyty, które położono na fragmencie placu, nie są jednolite, mają różne wymiary i struktury. Nie jest to przypadkowy zabieg, a spełnienie założeń zwartych w projekcie.

- Takie ułożenie nawiązywać ma do pagórkowatych terenów naszej gminy, a rynek finalnie odwzorowywać jej ukształtowanie - mówi burmistrz. - To nie będzie tylko rynek Ujazdu, a całej gminy Ujazd. Pojawią się tu także płyty z wygrawerowanymi nazwami i charakterystycznymi punktami wszystkich gminnych miejscowości. Planujemy, żeby kopie grawerów znalazły się w każdym sołectwie, tak aby stanowiło to symboliczne powiązanie ujazdowskiego rynku z każdą wioską - dodaje.

Wszystko to uzupełnią panele informacyjne przedstawiające historię Ujazdu i okolic, a także elementy małej architektury, takie jak schody zewnętrzne, rampy wejściowe, kosze na śmieci, słupki, czy ławki. Przez plac prowadzić będą ścieżki piesze. Głównym punktem będzie fontanna otoczona zielenią. Pojawią się też rośliny i drzewa. Zainstalowane zostanie nowe oświetlenie wraz z monitoringiem.

Inwestycja to koszt niespełna 8 mln zł. Dofinansowanie pozyskane z Unii Europejskiej wynosi 60%. Prace na rynku mają się zakończyć w czerwcu 2022 roku.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Armin
Armin 08.09.2021, 18:54
Nic dodac nic ujac - prawdziwa betonowa pustynia.
Smok
Smok 23.08.2021, 09:38
Kolejna betonoza? Czy wyście na głowy poupadali?

https://weekend.gazeta.pl/week…

https://weekend.gazeta.pl/week…

Takich artykułów jest więcej - może SO podejmie temat, bo jak widać, niektórzy jeszcze do tematu nie dorośli.
Ejzel
Ejzel 20.08.2021, 14:50
Kurde, znów rynek cały w kostce betonowej! Betonowa pustynia! Betonoza! Czemu drzew nie ma? Drzewa dają cień i pod nimi jest latem chłodniej. Jak macie sam beton, to przy temperaturze powietrza 25 stopni Celciusza, beton nagrzewa sie do 50 stopni Celsiusza! Jajka można na nim usmażyć.

Czy to takie trudne do zrozumienia, Herr Ibrom??

Kyre eleison!

Pozostałe